Eli siis omistan tällähetkellä paksut ja erittäin jäykät, puolipitkät (ei ihan hartioille) ylettyvät hiukset. Ne ovat leikattu muotoon niin, että malli on hieman revitty, ja otsatukka on tuossa silmien yläpuolella.
Mekkoa ei ole lyöty vielä lukkoon, kuitenkin ideana jotain yksinkertaista, aika tavallista valkoista, lähes 100% varmasti olkaimellista. Huntua ei tule.
Eli minkälaista tässä nyt sitten olisi tuolle tukalle mahdollista tehdä. Mitään kauhean käsittämättömät isot nutturat eivät ole mieleen, joku kukkanen/nauha/korukoriste sielä saa olla. Mites sitten nämä lisäkkeet/pidennykset, ovatko toimivia, kuinka kalliita?
Paksut, jäykät hiukset, kampaus?
4
2990
Vastaukset
- ~~~~
Entäs jos hiuksiin tekisi kiharat ja vetäisi ne sitten nutturaksi takaraivolle. Jos haluaa runsaamman niin joukkoonhan voisi laittaa jonkun lisäkkeen, mutta jos hiuksesi ovat paksut, ei sitä välttämättä tarvitse.
Nutturaan voisi sitten laittaa kukkasia, helmiä, hiuskoruja. Kampaajalta saa varmasti apua ja neuvoja.- winkkis
Juu, olisiko sinulla minkääntyyppistä kuvallista esimerkkiä? Kun ite on aina tosi vaikee hahmottaa pelkästä tekstistä.
- ~~~~
winkkis kirjoitti:
Juu, olisiko sinulla minkääntyyppistä kuvallista esimerkkiä? Kun ite on aina tosi vaikee hahmottaa pelkästä tekstistä.
on jotakin vähän sen tyylistä
http://www.ukhairdressers.com/wedding/lavender.asp
Tässä myös muita kampauksia, joista voi ottaa ideoita
http://www.ukhairdressers.com/wedding/Bridal Hair.asp - ~~~~
winkkis kirjoitti:
Juu, olisiko sinulla minkääntyyppistä kuvallista esimerkkiä? Kun ite on aina tosi vaikee hahmottaa pelkästä tekstistä.
Tässä vielä yksi kuva
http://www.naimakaupat.com/haaopas/haapari/kuvat/kampaus_ruusuja.jpg
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nainen rakkaus sinua kohtaan ei kuole koskaan
Ihastunut olen moniin vuosien varrella mutta vain sinä jäit sydämeen enkä vaan osaa unohtaa. Olit silloin parasta elämäs541698- 161544
- 1741386
- 821383
Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti "En pystynyt olemaan siellä enää"
Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti – "En pystynyt olemaan siellä enää" Ennen sotaväki oli3021306- 201255
Martina Aitolehti poseeraa Ibizalla
Ihanaa! Ibiza on ihan paras paikka lomailla hengaillen, viinistä ja iltamenoista nauttien. Säpinää riittää. Aitolehti98975Ollaanko me tyhmiä mies?
Miten ihmeessä me onnistuttiin saamaan tästä näin pitkällinen ja masokistinen kuvio. Miten? Jos toisesta tykkää, näinhä61958Unelmoin päivästä, jolloin voimme olla yhdessä.
Niin pieni kuin sydän onkin, sä oot siellä ja ne mun isot tunteet sua kohtaan ❤️Sydämeni sykähtää joka kerta kun sut nää33923- 347845