Suunnitelmana tulla Balatonin suunnalta moottoritietä Budapestiin. Koska mulla ei ole kunnon kartastoa eikä kunnon budapestin karttaa, mistä suunnasta E71 saapuu keskustaan?
Budapestin saapumisreitit
Räkä
6749
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Sellaisen kartan voi ostaa mistä tahansa huoltoasemalta. Nettikin sinulla tuntuu olevan, joten katsopa maps.googlesta.
Se tulee lännestä, Budaörsin kautta (Kylä, jossa IKEA, Cora, Auchan ym isoja kauppoja). Jatkatte siitä läpi niin olette Budassa, tie jatkuu Kelenföldin rautatieaseman takaa ja sillan alitettuanne nimi muuttuu Bartók Béla utcaksi, joka laskee loivasti kaartaen Tonavan rantaan, Gellért-hotellin nurkalle. Siitä voi jatkaa siltaa pitkin Pestin keskustaan.
Tuollaista vinkkiä kaipasinkin. Pestin puolella ollaan menossa.
Hieno ohje, kiitos myös minun puolestani.
Sen verran vielä kysyisin kun itsekin tulemme Balatonilta ajamaan Budabestiin, että onko tietoa sellaisesta, että olisiko tuon reitin varrella jotain outlet systeemiä tai isompaa kirpputoria tai vastaavaa.
Balatonin suunnasta kun tulette M7-tietä niin M0 liittymän vasemmalla puolella on GL Outlet Center. Lähellä on muitakin isoja kauppoja, Cora, Briko Store ym. www.gloutlet.hu
Kiitos tosi paljon, juuri tällaista etsinkin :-)