Minos Village Agia Marinassa

Löytyykö kokemuksia Aurinkomatkojen Minos Village-nimisestä hotellista? Kaikenlainen tieto tervetullutta:).
51668
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Lue edelline home ketju, myös samassa saapumiserässä tulleen kahden muun huoneiston asukkaat eivät pitäneet majoituksestaan.
Hotelissa on muutama "hyvällä sijannilla" oleva huoneisto. Osa on varjossa, näkymät roskaisille takapihoille, sijointi ravintolan yläpuolella. Kadun toisella puolella haukkui koira lähes koko yön, mikäli saat huoneiston siltä puolelta, et ehkä paljoa nuku. Mielstäni missään nimessä ei voida puhua kolmen tähden hotellista, on siinä niin paljon sattuman varassa ja ehkä extrana saa homeet kaupan päälle. Kokonaan aurinkomatkojen varaama, joten päässeet ise luokittamaan mielensä mukaan, ilmeisesti saaneet halvalla ja myyvät kalliilla, hyvä bisnes heille.

Äänestä
  • Tosi harmi! Tuo kun vaikutti niin idylliseltä ja meille sopivalla paikalla. Olemme aiemmin majoittuneet Alexiassa(Aurinkomatkat), mutta nyt siitäkin on ollut juttua homeesta. Meillä ei kyllä kohdalle sattunut. Mihin sitä oikein sitten majoittua? Onhan niitä sikakalliitakin tietysti...

    Äänestä

  • matka mielessä kirjoitti:

    Tosi harmi! Tuo kun vaikutti niin idylliseltä ja meille sopivalla paikalla. Olemme aiemmin majoittuneet Alexiassa(Aurinkomatkat), mutta nyt siitäkin on ollut juttua homeesta. Meillä ei kyllä kohdalle sattunut. Mihin sitä oikein sitten majoittua? Onhan niitä sikakalliitakin tietysti...

    Hinta ja laatu kulkevat yleensä käsi kädessä, ostat sitten matkan, auton tai mitä tahansa.

    Itse tulin juuri tänään Staloksesta ja majoituimme Kreta Palm -hotelliin. Ilmastointi oli hyvä homma vaikka siitä joutuikin maksamaan ekstraa.

    Upea henkilökunta ja todella rauhallinen hotelli. KAksi uima-allasta ja ranta lähellä (200 m). Hotellin kohdalla rannassa oli myös hyvä rantataverna josta sai herkullisia ja kohtuuhintaisia pikkupurtavia virvokkeiden ja erinomaisen palvelun kera.

    Voin sanoa että viikko kreetalla oli ainakin meidän perheellä täydellinen, paitsi aivain liian lyhyt.

    Äänestä

Mun mielestä ihan ok hotelli, m.m. siisti, kiva allasalue, ihan sopivan lyhyt matka päätielle mistä pääsi Haniaan bussilla.
Ihan sopiva hotelli meikäläiselle, joka pääasiassa käy nukkumassa hotellilla.
Usen äkkilähdön ostaneena osaan varautua siihen, että saamani huoneisto ei ehkä olekaan hotellin parhaimmalta paikalta. Omanikin oli Minoksessa sivuhuoneisto, mutta ihan ok, tilava, tv:kin.
Voisin majoittua sinne toistekin ja suosittelen korvatulppia matkaan mukaan. Itse ainakin olen lähes joka reissulla joutunut "nauttimaan" joko haukkuvista koirista, kukkojen kiekumisesta tai sitten meteliä pitävistä seinänaapureista.

Äänestä
  • Olimme siellä perheen kanssa 20.10.-07.
    Todella hauska henkilökunta, kreikkalainen ilta jolloin tanssittiin ja syötiin grilliruokaa.
    HOMETTA EI OLLUT! Ihan turhaa syöttää tuollaista potaskaa! Alakerrassa oli pikkukauppa. Kehuisin näitä ravintoloita: Roka, Uncle Tom, Horiatiko ja Kellari. Oli todella hauskaa, sinne vaan!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


matka mielessä kirjoitti:

Löytyykö kokemuksia Aurinkomatkojen Minos Village-nimisestä hotellista? Kaikenlainen tieto tervetullutta:).

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu