Maakimies

Miten pääsen maalimieheksi ?? asun tampereella. kiitoksia vastauksista.
1152
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Jos oikein muistan, niin ainakii SPL:n puolella sulla on oltava tuloksia omalla koulutetulla koiralla suojelusta (ScHh III) ja ekalle kurssille pääsee vain oman paikallisen alaosaston koulutusmaalimiehen suosituksella. Jo suojelukokeeseen osallistuminen vaatii suojelulisenssin, joka on anottava alaosaston johtokunnalta ja siinäkin on oltava koulutusmaalimiehen suositus. Alaosasto taas puolestaan laittaa lapetit rotuliittoon.

Otappa yhteyttä paikalliseen alaosastoon.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


miten? kirjoitti:

Miten pääsen maalimieheksi ?? asun tampereella. kiitoksia vastauksista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu