valioliigan lippuja??

valioliigaa Lontoon pubissa?

Nyt on vähän niinkuin pakko saada apua.

Tarkoitus mennä Lontooseen syyskuun lopulla valioliigaa kattomaan. Kaikki muu on varattuna ja ok paitsi puuttuu otteluliput. Chelsealla, Tottenhamilla ja oliko West hamilla taitaa olla kotiottelut ko. päivänä (29.9).

Kysymys kuuluu: miten saisi liput edes jollain lailla kohtuullisella hinnalla ja saisiko yleensä? Faniklubilaisille taitavat enimmäkseen mennä ja mitä olen vähän katellut niin tuskaiselta vaikuttaa lippujen saaminen tavalliselle ihmiselle.

Parissa verkkokaupassa (1st4footballtickets.com ja joku toinen vastaava) tarjoavat noihin matseihin lippuja, hinnat jotain 130 - 500 euroa, liekö ko sivustoihin luottaminen, onko tietoa??

5

5613

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • olly

      Ainakin suomen matkatoimiston kautta saa lippuja. Itse ostin sieltä. Ei ehkä halvin mutta luotettava

      • smt:lta ?

        Olin siinä uskossa, että matkatoimistossa myyvät pelkkiä pelireissupaketteja eli sisältäen lennot ja hotellit. Meillä nuo on jo muuta kautta varattu, tarvittaisiin pelkät otteluliput..


    • janari

      Chelsealla näyttää olevan tuolloin vastassa Fulham eli rakas paikallisvastustaja 3km päästä. Siispä peli on varmuudella loppuunmyyty ennenkuin ehditään kissaa sanoa; Chelski-pelit ovat lähestulkoon ainoita pelejä mitkä myydään loppuun jopa Fulhamin stadikallakin.

      West Hamilla vastassa Arsenal eli taas paikalliskamppailu kyseessä mikä vaikeuttaakin taas lippujen ostoa. Normaalisti Upton Parkille kyllä mahtuu eikä Arsenal nyt mikään pahin tappelukumppani Hammersille ole, mutta kuitenkin paikallisstatus tehnee paikalle pääsyn vaikeaksi. Seuralla on muistaakseni myynnissä joku Academy membership, joka maksaa muutaman kympin ja antaa paremmat mahdollisuudet saada tiketit. Eli siitä vaan hakemusta täyttämään, seuran sivuilta varmaan löytyy.

      Käytännössä Tottenhamin matsi tuntuisi omaavan "helpoimmat" mahdollisuudet päästä seuran yleisen lipunmyynnin kautta. Avaat vaan accountin seuran sivuilla nettikauppaa varten tai venailet box officen numero puhelimessa hyvissä ajoin sinä aamuna kun liput tulevat viimein myyntiin tavallisille faneille pari viikkoa ennen matsia. Seuran sivuiltahan nuo ajat ja myyntitilanteet sitten selviää aikanaan.

      Noista verkkokaupoista kuulee lippuja ostettavan ja tuskinpa niissä huijatuksi kovin helposti tulee. Toinen juttu sitten vaan onkin, kannattaako noista peleistä maksaa 130-500 euroa... Eivät meinaan oikeasti ole tunnelmaltaan/tapahtumiltaan tuon arvoisia, ellet omaa todella kiinteitä tunnesiteitä jompaa kumpaa joukkuetta kohtaan (ilmeisesti et, koska mietit jo heti alkuun kolmea eri otteluvaihtoehtoa). 200 euroa Tottenham-Villa-ottelusta kauden alussa kuulostaa jo suoraan sanottuna hulluudelta, mutta mikäs siinä jos rahaa ja intoa nähdä vaivaa löytyy. Kannattaa myös muistaa, että varsinkin Chelsea suhtautuu erittäin tiukasti muihin kuin seuran lippuluukuilta ostettuihin lippuihin; älä siis käy ainakaan kauppaa touttien kanssa stadikan läheisyydessä koska se on sielläpäin criminal offence.

      Aladivareitten matseihin saa lippuja sitten helpommin, mutta jos nimet Watford/Blackpool tai Millwall/Swindon tuntuvat ihan vierailta ja mitäänsanomattomilta niin turha niihin on tietenkään väkisin lähteä.

    • silloin jalkapalloa katsomassa

      Eli mäkin olen kyseisenä viikonloppuna Lontoossa ja etsin myös lippuja valioliigapeleihin. Mutta silloin on just pari derbyä joten niihin ei varmaan saa lippuja, koska en ole valmis maksamaan ylihintoja. Täytynee tyytyä Spurs-Villa peliin tai Championshipissa Watfordin kotipeliin tai division 1- peleihin. Ainakin Millwall, Barnet ja Brentford pelaisivat silloin kotonaan. Noihin "alasarjojen" peleihin taitaa saada luukulta liput?

      Seuraavalla viikolla eli 2. ja 3. lokakuuta olisi champions league matchday 2. Jos Chelskillä tai Arsulla olisi kotipeli niin kuinkahan helppo olisi niihin saada liput?

      Ja jos ketjun aloittaja saat jostain lippuja niin pistä sähköpostia [email protected] mihin matsiin ja mistä sait liput.

    • Nipsie

      Itse olen lähdössä elokuussa Manchesteriin ja reissulla on ohjelmassa Bolton-Reading sekä ManU-Tottenham. Pakettimatkan tilasin, tosi kalliiksihan tuo tulee, mutta saapahan varmasti liput Unelmien teatteriin :)

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sannan kirja USA:n bestseller!

      "Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä
      Maailman menoa
      147
      11332
    2. Oikeistolainen luki Med mod att leda : en biografi

      ...ei tykänny Sanna Marinista
      Maailman menoa
      27
      8063
    3. Metsäalan rikolliset

      Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.
      Sotkamo
      56
      5850
    4. Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"

      Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..
      Maailman menoa
      159
      4522
    5. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      31
      4306
    6. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      83
      4164
    7. Missä vaiheessa

      Päätit luovuttaa suhteeni?
      Ikävä
      84
      3448
    8. Juuri muiston ne

      Rakastuneet katseesi. Huh
      Ikävä
      80
      3216
    9. Miten paljon

      Olet halunnut mun kanssa?
      Ikävä
      47
      1689
    10. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

      ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
      Maailman menoa
      9
      1684
    Aihe