valioliigan lippuja??

valioliigaa Lontoon pubissa?

Nyt on vähän niinkuin pakko saada apua.

Tarkoitus mennä Lontooseen syyskuun lopulla valioliigaa kattomaan. Kaikki muu on varattuna ja ok paitsi puuttuu otteluliput. Chelsealla, Tottenhamilla ja oliko West hamilla taitaa olla kotiottelut ko. päivänä (29.9).

Kysymys kuuluu: miten saisi liput edes jollain lailla kohtuullisella hinnalla ja saisiko yleensä? Faniklubilaisille taitavat enimmäkseen mennä ja mitä olen vähän katellut niin tuskaiselta vaikuttaa lippujen saaminen tavalliselle ihmiselle.

Parissa verkkokaupassa (1st4footballtickets.com ja joku toinen vastaava) tarjoavat noihin matseihin lippuja, hinnat jotain 130 - 500 euroa, liekö ko sivustoihin luottaminen, onko tietoa??

5

5732

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • olly

      Ainakin suomen matkatoimiston kautta saa lippuja. Itse ostin sieltä. Ei ehkä halvin mutta luotettava

      • smt:lta ?

        Olin siinä uskossa, että matkatoimistossa myyvät pelkkiä pelireissupaketteja eli sisältäen lennot ja hotellit. Meillä nuo on jo muuta kautta varattu, tarvittaisiin pelkät otteluliput..


    • janari

      Chelsealla näyttää olevan tuolloin vastassa Fulham eli rakas paikallisvastustaja 3km päästä. Siispä peli on varmuudella loppuunmyyty ennenkuin ehditään kissaa sanoa; Chelski-pelit ovat lähestulkoon ainoita pelejä mitkä myydään loppuun jopa Fulhamin stadikallakin.

      West Hamilla vastassa Arsenal eli taas paikalliskamppailu kyseessä mikä vaikeuttaakin taas lippujen ostoa. Normaalisti Upton Parkille kyllä mahtuu eikä Arsenal nyt mikään pahin tappelukumppani Hammersille ole, mutta kuitenkin paikallisstatus tehnee paikalle pääsyn vaikeaksi. Seuralla on muistaakseni myynnissä joku Academy membership, joka maksaa muutaman kympin ja antaa paremmat mahdollisuudet saada tiketit. Eli siitä vaan hakemusta täyttämään, seuran sivuilta varmaan löytyy.

      Käytännössä Tottenhamin matsi tuntuisi omaavan "helpoimmat" mahdollisuudet päästä seuran yleisen lipunmyynnin kautta. Avaat vaan accountin seuran sivuilla nettikauppaa varten tai venailet box officen numero puhelimessa hyvissä ajoin sinä aamuna kun liput tulevat viimein myyntiin tavallisille faneille pari viikkoa ennen matsia. Seuran sivuiltahan nuo ajat ja myyntitilanteet sitten selviää aikanaan.

      Noista verkkokaupoista kuulee lippuja ostettavan ja tuskinpa niissä huijatuksi kovin helposti tulee. Toinen juttu sitten vaan onkin, kannattaako noista peleistä maksaa 130-500 euroa... Eivät meinaan oikeasti ole tunnelmaltaan/tapahtumiltaan tuon arvoisia, ellet omaa todella kiinteitä tunnesiteitä jompaa kumpaa joukkuetta kohtaan (ilmeisesti et, koska mietit jo heti alkuun kolmea eri otteluvaihtoehtoa). 200 euroa Tottenham-Villa-ottelusta kauden alussa kuulostaa jo suoraan sanottuna hulluudelta, mutta mikäs siinä jos rahaa ja intoa nähdä vaivaa löytyy. Kannattaa myös muistaa, että varsinkin Chelsea suhtautuu erittäin tiukasti muihin kuin seuran lippuluukuilta ostettuihin lippuihin; älä siis käy ainakaan kauppaa touttien kanssa stadikan läheisyydessä koska se on sielläpäin criminal offence.

      Aladivareitten matseihin saa lippuja sitten helpommin, mutta jos nimet Watford/Blackpool tai Millwall/Swindon tuntuvat ihan vierailta ja mitäänsanomattomilta niin turha niihin on tietenkään väkisin lähteä.

    • silloin jalkapalloa katsomassa

      Eli mäkin olen kyseisenä viikonloppuna Lontoossa ja etsin myös lippuja valioliigapeleihin. Mutta silloin on just pari derbyä joten niihin ei varmaan saa lippuja, koska en ole valmis maksamaan ylihintoja. Täytynee tyytyä Spurs-Villa peliin tai Championshipissa Watfordin kotipeliin tai division 1- peleihin. Ainakin Millwall, Barnet ja Brentford pelaisivat silloin kotonaan. Noihin "alasarjojen" peleihin taitaa saada luukulta liput?

      Seuraavalla viikolla eli 2. ja 3. lokakuuta olisi champions league matchday 2. Jos Chelskillä tai Arsulla olisi kotipeli niin kuinkahan helppo olisi niihin saada liput?

      Ja jos ketjun aloittaja saat jostain lippuja niin pistä sähköpostia [email protected] mihin matsiin ja mistä sait liput.

    • Nipsie

      Itse olen lähdössä elokuussa Manchesteriin ja reissulla on ohjelmassa Bolton-Reading sekä ManU-Tottenham. Pakettimatkan tilasin, tosi kalliiksihan tuo tulee, mutta saapahan varmasti liput Unelmien teatteriin :)

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia.",
      Maailman menoa
      17
      5083
    2. Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa

      Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/
      Maailman menoa
      101
      2311
    3. Mitä kirjainta haluaisit

      rakastella juuri nyt?
      Ikävä
      135
      1998
    4. Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin

      Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee
      Maailman menoa
      48
      1868
    5. Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."

      Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su
      Kotimaiset julkkisjuorut
      117
      1670
    6. "UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!

      "MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!
      Maailman menoa
      55
      1266
    7. Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen

      Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu
      Perussuomalaiset
      113
      925
    8. Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."

      Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää
      Kotimaiset julkkisjuorut
      48
      841
    9. Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.

      Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.
      Maailman menoa
      303
      831
    10. Kaupungin yt

      Honkolan tai hietaman koulu suljetaan. Säästölistalle on nostettu muun muassa Honkolan tai Hietaman koulun toiminnan l
      Äänekoski
      24
      654
    Aihe