Nyt on vähän niinkuin pakko saada apua.
Tarkoitus mennä Lontooseen syyskuun lopulla valioliigaa kattomaan. Kaikki muu on varattuna ja ok paitsi puuttuu otteluliput. Chelsealla, Tottenhamilla ja oliko West hamilla taitaa olla kotiottelut ko. päivänä (29.9).
Kysymys kuuluu: miten saisi liput edes jollain lailla kohtuullisella hinnalla ja saisiko yleensä? Faniklubilaisille taitavat enimmäkseen mennä ja mitä olen vähän katellut niin tuskaiselta vaikuttaa lippujen saaminen tavalliselle ihmiselle.
Parissa verkkokaupassa (1st4footballtickets.com ja joku toinen vastaava) tarjoavat noihin matseihin lippuja, hinnat jotain 130 - 500 euroa, liekö ko sivustoihin luottaminen, onko tietoa??
valioliigan lippuja??
5
5771
Vastaukset 5
- olly
Ainakin suomen matkatoimiston kautta saa lippuja. Itse ostin sieltä. Ei ehkä halvin mutta luotettava
- smt:lta ?
Olin siinä uskossa, että matkatoimistossa myyvät pelkkiä pelireissupaketteja eli sisältäen lennot ja hotellit. Meillä nuo on jo muuta kautta varattu, tarvittaisiin pelkät otteluliput..
- janari
Chelsealla näyttää olevan tuolloin vastassa Fulham eli rakas paikallisvastustaja 3km päästä. Siispä peli on varmuudella loppuunmyyty ennenkuin ehditään kissaa sanoa; Chelski-pelit ovat lähestulkoon ainoita pelejä mitkä myydään loppuun jopa Fulhamin stadikallakin.
West Hamilla vastassa Arsenal eli taas paikalliskamppailu kyseessä mikä vaikeuttaakin taas lippujen ostoa. Normaalisti Upton Parkille kyllä mahtuu eikä Arsenal nyt mikään pahin tappelukumppani Hammersille ole, mutta kuitenkin paikallisstatus tehnee paikalle pääsyn vaikeaksi. Seuralla on muistaakseni myynnissä joku Academy membership, joka maksaa muutaman kympin ja antaa paremmat mahdollisuudet saada tiketit. Eli siitä vaan hakemusta täyttämään, seuran sivuilta varmaan löytyy.
Käytännössä Tottenhamin matsi tuntuisi omaavan "helpoimmat" mahdollisuudet päästä seuran yleisen lipunmyynnin kautta. Avaat vaan accountin seuran sivuilla nettikauppaa varten tai venailet box officen numero puhelimessa hyvissä ajoin sinä aamuna kun liput tulevat viimein myyntiin tavallisille faneille pari viikkoa ennen matsia. Seuran sivuiltahan nuo ajat ja myyntitilanteet sitten selviää aikanaan.
Noista verkkokaupoista kuulee lippuja ostettavan ja tuskinpa niissä huijatuksi kovin helposti tulee. Toinen juttu sitten vaan onkin, kannattaako noista peleistä maksaa 130-500 euroa... Eivät meinaan oikeasti ole tunnelmaltaan/tapahtumiltaan tuon arvoisia, ellet omaa todella kiinteitä tunnesiteitä jompaa kumpaa joukkuetta kohtaan (ilmeisesti et, koska mietit jo heti alkuun kolmea eri otteluvaihtoehtoa). 200 euroa Tottenham-Villa-ottelusta kauden alussa kuulostaa jo suoraan sanottuna hulluudelta, mutta mikäs siinä jos rahaa ja intoa nähdä vaivaa löytyy. Kannattaa myös muistaa, että varsinkin Chelsea suhtautuu erittäin tiukasti muihin kuin seuran lippuluukuilta ostettuihin lippuihin; älä siis käy ainakaan kauppaa touttien kanssa stadikan läheisyydessä koska se on sielläpäin criminal offence.
Aladivareitten matseihin saa lippuja sitten helpommin, mutta jos nimet Watford/Blackpool tai Millwall/Swindon tuntuvat ihan vierailta ja mitäänsanomattomilta niin turha niihin on tietenkään väkisin lähteä. - silloin jalkapalloa katsomassa
Eli mäkin olen kyseisenä viikonloppuna Lontoossa ja etsin myös lippuja valioliigapeleihin. Mutta silloin on just pari derbyä joten niihin ei varmaan saa lippuja, koska en ole valmis maksamaan ylihintoja. Täytynee tyytyä Spurs-Villa peliin tai Championshipissa Watfordin kotipeliin tai division 1- peleihin. Ainakin Millwall, Barnet ja Brentford pelaisivat silloin kotonaan. Noihin "alasarjojen" peleihin taitaa saada luukulta liput?
Seuraavalla viikolla eli 2. ja 3. lokakuuta olisi champions league matchday 2. Jos Chelskillä tai Arsulla olisi kotipeli niin kuinkahan helppo olisi niihin saada liput?
Ja jos ketjun aloittaja saat jostain lippuja niin pistä sähköpostia [email protected] mihin matsiin ja mistä sait liput. - Nipsie
Itse olen lähdössä elokuussa Manchesteriin ja reissulla on ohjelmassa Bolton-Reading sekä ManU-Tottenham. Pakettimatkan tilasin, tosi kalliiksihan tuo tulee, mutta saapahan varmasti liput Unelmien teatteriin :)
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra on mukana Suomen huutokauppakeisari -sarjassa
Suomen huutokauppakeisari on tavallisten suomalaisten ohjelma. Sarjan suosiosta kertoo se, että nyt alkaa jo 19. kausi t1581483Kuuleppas
ensimmäiset naissuhteet toimii miehelle eräänlaisena oppikouluna, mutta hän ei välttämättä itse ymmärrä oppineensa mitää2551063Mulla ei ole Suomessa enää mitään
4 vuotta joutuu asumaan henkisessä vankilassa. Sitten voi muuttaa takaisin ulkomaille.183702- 43691
Provider miehistä..
Tietyt miehet puhuvat ilkeästi naisista, jotka haluavat elää miehen tuloilla. Eikö? Mutta miksi tietyt miehet siitä pah199638Sinulle nainen
En ehkä koskaan osannut sanoa tätä oikein. Minun vaikeuteni luottaa liittyi ennen kaikkea menettämisen pelkoon. Siihen63605- 40536
Ethän voinut nainen tietää, että rikot rikotun
Omaa elämää taas mietin aamuyön tunteina. En vieläkään löytänyt muistin sokkeloista ainuttakaan onnen hetkeä. Kaipuu on66496- 30474
Tulisitpa käymään joskus vielä
Olisi niin kiva nähdä pitkästä aikaa. Oletko vielä joskus tulossa?... Niin monet muutoksen tuulet puhaltavat, olisi lohd23459- 31451
Lämpimiä katseita aikoinaan vaihdettiin, siihen se sitten jäi
Sinulla uudet tuulet ja välttelet kohtaamistamme.26440Yt:t kunnassa päättyi
Oliko nämä tarpeelliset ja ratkeaako taloushuolet näiden avulla? Lehdessä ilmoitettujen lukujen perusteella lisää on tul53427Hei rakkaani.
Kohtaaminen lähestyy. Miten teemme sen? Kumpi ottaa yhteyttä vai törmäämmekö jossain sattumalta? Tuleva vaimosi25425- 37422
Martsusta tuli leuhka
Ja ylimielinen. Hän ei nosta persettäkään ilmaseksi . Luulempa et nämä ei tee hyvää hyvinvointivalmennuksille.... Nannal159419Valtiomies puhuu?
"Trump väitti jo aiemmin maanantaina Truth Socialissa, että hän itse riittää suojaamaan maailmaa tekoälyn vaaroilta. –77394- 27390
- 19384
- 6383