Aprilia RS 50cc

kiinnostas

Moi! Kertokaapa minulle tästä moposta.. Kokemuksia? Vikoja? Mukavuuksia? onko hankala ajaa? Onko "nolon" näkönen ku ääntää kuin mopo/hoksaako edes sitä? kertokaa siis yleisesti tiivistelmä kokemuksista..

KIITOS ETUKÄTEEN!

3

746

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • macho mna

      mitä helv.. noloo tossa on?
      se on noloo kun alla on pv tai fude!!!!
      katsoppa Tekniikan Maailman hausta, niin löydät vertailun enduro mopoista (aprilia rx, yamaha dt, peugeot xps ym...[peugeot oli testin mukaan huono])
      ja aprilila oli testin mukaan paras! etti se lehti tekniikan maailman ww sivuilta arkisto kohdass on haku, suosittelen. =)

      • ...

        sanon vaan ton et rs niin ylimitotettu mopoks.ja pv on hyvä ku se on koreempi


    • aegthgiow

      Terve. Itse omstan kyseisen mopon ja ihan rehellisesti voin sanoa että pyörä on todella mukava ajaa ja vikaa ei ole koskaan ilmestynyt. Itse olen omaani myymässä koska kevari edessä. Hankalempi se ei todellakaan ole ajaa ainut vaan että ajoasento on eri "mukavampi" omasta mielestäni. Äänestä sen kyllä mopoksi tunnistaa tietenkin virittäminen auttaa tuohon paljon tai ainakin itse huomasin todella ison eron.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sanna Marin kysyi hämmästyneenä: Onko Suomessa jäänmurtajia?

      Nettilehden toimittaja kysyi Sanna Marinilta suoraan, että sovittiinko nuo jäänmurtajien kaupat jo 2019, jolloin Marin k
      Maailman menoa
      94
      4174
    2. Voiko normaali ihminen ryhtyä vasemmistolaiseksi?

      Tätä jäin pohdiskelemaan.
      Maailman menoa
      140
      3651
    3. SDP haluaa 40 000 nettomaahanmuuttajaa

      SDP:n Suunnanmuutos-vaihtoehtobudjetissa, käy ilmi, että demarit itse asiassa vaativat räjähdysmäistä ”työperäisen” maah
      Maailman menoa
      86
      3415
    4. Mikä tuota vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?

      Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki jankata yhdestä asia
      Maailman menoa
      39
      2829
    5. Mitä ajattelit kun näit

      kaivattusi ensimmäisen kerran? xd
      Ikävä
      125
      1693
    6. Nyt meni lopulliset lämmöt.

      Alan käyttäytymään yhtä kylmästi miehiä kohtaan kuin mua kohtaan on käyttäydytty ja vain käytetty viimeiset pari vuotta
      Sinkut
      36
      1546
    7. Orpo loukkaantui fasismiin viittaavasta sanavalinnasta

      Mutta miksi loukkaantui? Orpohan on tehnyt yhteistyötä fasistien kanssa jo vuonna 2019, siis jo neljä vuotta ennen loukk
      Maailman menoa
      14
      1201
    8. Sulla on avaimet ja keinot

      Jos haluat jatkaa tutustumista. Itse olen niin jäässä etten pysty tekemään enää mitään. Pidempi keppi johon on helpompi
      Ikävä
      19
      1184
    9. Meitä ei tule

      Koska periaatteemme ovat rakkautta vahvempia. Tämä on siis koettelemus, jonka tarkoitus on vahvistaa meitä yksilöinä 😌
      Ikävä
      22
      1144
    10. Onko erityinen paikka jossa haluaisit nyt olla

      Onko joku spesiaali lempipaikka missä mieluiten olisit?
      Ikävä
      42
      1140
    Aihe