Vinkkejä kakkaamiseen??!!

Biibi86

Dobberi-neitini oppi vihdoin maalla ollessaan että kakka tehdään ulos eikä sisään! :D Ongelmana meillä sitten täällä kotopuolessa kerrostalossa on se että se kyllä kakkaa ulos mutta ainut paikka mihin se kakkaa on ulko-oven vieressä oleva nurmi! Ei siinä mitään, voihan ne siivota pois ja näin, mutta onhan se melko noloa jos muita asukkaita tulee ja koira on kakalla ovella!
Noukin viimeisimmän kakan ja raahasin sen lähimetsikköön...luuletteko että tyttö oppii nyt sit sinne kakkimaan ku siellä on oma kakka jo ennestään?
Kertakaikkiaan kun ei suostu kakkaamaan mihinkään muualle kuin siihen yhteen kohtaan! :/

4

480

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • et vain

      ulos mentäessä päästä koiraasi heti nurmialueelle johon se ei saa kakata. Kyllä se siitä oppii pidättämään vähitellen siihen asti kunnes sontiminen on sallittua. Esimerkiksi meidän koiruus lorottelisi oikein mielellään porraspielet ja nurmikot ulko-oven lähellä, mutta kun koiraa ei päästä sinne niin kummasti löytyy pidätyskykyä. Pennun kanssa tosin on eri juttu, kun eivät pitkää matkaa vielä kykene pidättämään.

    • asiasta sota muutaman

      naapurin kanssa ja jatkuu edelleen:)

      • rtwq

        Ei ihme, että koiranpaskoista saa aina lukea valituksia, jos todella annatte koiran tehdä pihanurmikoille!
        Meillä kaksi koiraa ja molemmat pystyvät hienosti pidättämään kunnes pääsemme kauemmas pihoilta metsän reunaan (n.200m).
        Omistajan vastuulla on kouluttaa koiraansa ja huolehtia sen hyvinvoinnista. Viekää koirianne riittävän pitkiä lenkkejä ja riittävän usein, niin ei tarvi raukan heti ulko-ovelle tehdä.


    • Anonyymi

      Vajakit ei käytä paskapaperia ja koko kylä haisee sitte paskalta, ninu Pudas

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      355
      4531
    2. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      148
      2558
    3. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      82
      2166
    4. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      145
      1710
    5. Eikö me voitais

      Vaan harrastaa seksiä kun muusta ei tule mitään
      Ikävä
      26
      1247
    6. Hotelli kainuu

      Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!
      Kuhmo
      44
      1242
    7. Kuinka pitkä välimatka

      on teidän kotien välillä?
      Ikävä
      36
      1205
    8. Mistä kehon osasta

      Pidät minussa eniten?
      Ikävä
      79
      1121
    9. Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?

      Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!
      Luterilaisuus
      356
      1116
    10. Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan

      Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein
      Maailman menoa
      143
      1029
    Aihe