Olemme nuoripari, jotka aikovat mennä ensi kesänä naimisiin. Olemma asuneet Kajaanissa vasta vähän aikaa joten en tunne paikkaa hyvin.
Hukassa on juhlapaikka, meillä ei ole hajuakaan missä voisi juhlat pitää. Kirkko on jo selvillä. Missä olisi hyvä pitää juhlat? Olisin kiitollinen vinkeistä!
Juhlapaikka häitä varten
9
2021
Vastaukset
- muuta kuin ravintolan?
Paltaniemen Eino Leino-talon lystinurmi on aika kiva paikka samoin kätönlahdessa oleva pyörteen tila. Lystinurmen käytöstä tietää paltaniemellä oleva yritys kapsakka, löytyy netistä ja pyörteen tilan omistaa kai kaupunki, sen käytöstä en osaa sanoa kummempaa.KArolineborgin kartano joen takana on myös usein ollut häidenpitopaikkana, se tosin on ravintolakin. Ristijärvellä (vajaa 50 km) on Ristijärven pirtti. Nämä tuli tässä aamutuimaan äkkiä mieleen.
- jack 7
Ilman muuta paltaniemelle, ja martat hoitaa kestitykset kun sovitte niin , not bad ja onnea
- dingdongg
kirjotuksia kaikista jutuista. Kysy sielläkin hääpaikoista:
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=2000000000000008- Just married
Joutenlammen kurssikeskus ja Renforsin vintti ainakin.
- elementtitiellä
Kuulemma valmistunut hieno tilausravintola. Niisä entisissä helvetinenkeli tiloissa.
- Koutaniemi rules
Kajaanin paras häänviettopaikka on Koutaniemen vanha koulu,
Koutis. Tilaa n. 100 hengelle, majoitustilaa ja koko paletin saa
viikonlopun ajaksi käyttöönsä. Valmisteluja saa tehdä kaikessa rauhassa, omistajat eivät kyttää ja ovat tosi ystävällisiä.
Hyvä keittiö ja ihana rantasauna! Jos lauantaina häät, perjantaina voi talkooväen kanssa laitella paikat kohilleen ja saunoa.
Suosittelen lämpimästi! Tosi idyllinen paikka. - Vaikka
Hupari, on tilaa ja yksityisyyttä.
- paikka on
linnan rauniot tai uimahalli.
hiihtoputki sotkumossa.
- Anonyymi
Honka tilat on erinomainen paikka
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.1266400Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk3766195Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie716183Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni3443992Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1482415Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina
Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.42355Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA1311456- 131299
- 1871128
- 64960