Minkä ikäiselle

Milloin voi ensityynyn hankkia? En löydä netistä tietoa. Kiitos!
3460
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Me otettiin sellainen tooosi ohkainen ensityyny käyttöön joskus 1kk ikäisenä. Ostettiin se kai kodin ykkösestä ja siinä luki että vastasyntyneestä alkaen. Käytetään sitä kyllä vieläkin..poika nyt 9kk..ehkä pitäisi jo siirtyä isompaan :)

Äänestä

itse tyynyä pyytää ! ei kannata ihan pienelle ees suunnitella, koska niska on sit aina kenollaan, oli kuin ohhut tahansa. tyynyliinan voi laittaa päänalle ;) ja meillä ei esim jätkä ees nuku paikallaan, vaan pyörii niin siinä menossa ei tyynyllä ees tekis mitään, ei kelpaa kyl peittokaan ;)

Äänestä
  • poika nukkuu kuitenkin jalat tyynyllä, tai poikittain sängyssään, joten tyyny on lähinnä koriste tai kiva lelu, jonka voi viskata lattialle. Me ostettiin se, kun poika oli jotain 8 kk

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ensityyny? kirjoitti:

Milloin voi ensityynyn hankkia? En löydä netistä tietoa. Kiitos!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu