Täällä faktaa xbox 360:sen tehokapasiteetistä ja tässä viellä mainitään.
Xbox 360:sen grafiikkapotentiaalia aletaan vasta hyödyntämään. Emme ole nähneet viellä mitään.
Näihin sanoihin on hyvä päättää ja todeta,että xbox 360:nen pesee jo nyt ps3:sen maanrakoon ja tulee pesemään kahta kauheammin,kun xbox 360:sen tehokapasiteettia aletaan oikein urakalla hyödyntämään.
http://www.xbox.com/fi-FI/hardware/xbox360/benefits/nextgengraphics.htm
Xbox 360:sen grafiikkapotentiaalia aletaan vasta hyödyntämään. Emme ole nähneet viellä mitään.
Näihin sanoihin on hyvä päättää ja todeta,että xbox 360:nen pesee jo nyt ps3:sen maanrakoon ja tulee pesemään kahta kauheammin,kun xbox 360:sen tehokapasiteettia aletaan oikein urakalla hyödyntämään.
http://www.xbox.com/fi-FI/hardware/xbox360/benefits/nextgengraphics.htm
Vastaukset 8
Vanhimmat
Eli aletaanko nyt superkoneen tehot viimeinkin löytämään?
Vaan koneesta opitaan enemmän ja enemmän ja tohoja voidaan ja osataan hyödyntää paremmin. Toisin on ps3:sen kanssa vaikka koneesta on opittu jo paljon ei sille vielläkään olla saatu minkäänlaista näyttävää peliä.
Toisin on xbox 360:sen peleissä,pelejä on paljon ja ne myös todella näyttävät upeilta,kohta viellä upeimmilta.
xbox on täynnä löytämättömiä "tohoja".
Sonyn mukaan PS3 on mediatietokone, jossa on kymmenen superkoneen yhteenlaskettu laskentakapasiteetti ja 4D-grafiikat.
Valitettavasti 2½ vuoden etsimisestä huolimatta PS3:n superkonetehoja ei ole vieläkään löydetty, joten pelitarjonta on mitä on. Gran Turismo 5:n kaltaiset nimekkäät pelijulkaisut on jouduttu pakon edessä siirtämään vuoteen 2009.
Pidin erityisesti lauseesta "Mielikuvitus on herätetty eloon". Mikäpä paremmin kuvailisi Microsoftin katteetonta mainosmateriaalia.
Xbox360-kehityslaitteessa ajetun kehittäjien valmistaman epävirallisen "CPU utilization" -mittaussoftan lukeman mukaan Forza Motorsport 2 näyttäisi käyttävän vain n. 35-45% Xenonin laskentakapasiteetista.
Reserveistä päätellen valmisteilla taitaa siis olla pikku ylläri Forza Motorsport 3:a varten, joka sisäpiirihuhujen mukaan aiotaan julkaista vuonna 2009, n. 3-6kk sisällä Gran Turismo 5:n jälkeen.
Konsolin luottettavuus on vaan niin perseestä
Xbox360 konsolilla,ettei Erkkikään uskalla sitä ostaa.Nejä konsolia kun ostaa voi yks toimia niistä
vähän kauemmin.
oli vaan maininta että Xbox360 pitää huolen PS3:n puhtaudesta. 300 euroa PS3:n pesulaittesta on liian paljon varsinkin kun pelkkä pölyjen pyyhintä silloin tällöin riittää.
Linkissä ei ollut halaistua sanaakaan PS3:sta.