virtalukko

Kaarina II -90. Virtalukon avainpesä sökö. Mitens vaihdetaan . Siinä on varmaan jotain kikkoja ettei tarvi käyttää rälläkkää. Minkä hintainen uusi.
1679
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

keäännä avvaimesta sellasee asentoo et lukon kuppeessa olevat lukitusnappulat paennuu sissää sit voaan vejät lukkosylliinterin avvaimen kanssa poekkee.
Jos avvain ei keäänny ni sitte porroomaa tae söörnärillä naputtelemmaa kiinnitysruuvija ohjausakselin putkelta aoki, ni soaat koko laetoksen poekkee.
Käskirjassa on muistaaksee se oikia asento sille avvaimelle.
Ne on kulutus tavarroo ja on meleko heleppo vaehtoo ilima väkvaltookii.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


virtalukko kirjoitti:

Kaarina II -90. Virtalukon avainpesä sökö. Mitens vaihdetaan . Siinä on varmaan jotain kikkoja ettei tarvi käyttää rälläkkää. Minkä hintainen uusi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu