hiekkalaatikkopoika

ante salomon

olishan asikainen voinut istuskella hiekkalaatikolla suomessakin, ei olis tarvinnut lähteä saksaan asti istuskelemaan! nyrkkeilyssä on tärkeää, että pää toimii, ja sen myötä vartalo! ei riitä että suu on ainoa joka toimii, kuten asikaisella! no sen näki miten kävi, kun vastassa oli todellinen nyrkkeilijä, eikä mikään perhosten keräilijä, kuten asikainen! ei muuta ku perhoshaavi käteen, ja niitylle. sen asikainen osaa parhaiten. nyrkkeilyn hoitakoon ne jotka sen osaa, ja ovat motivoituneita treenaamaan!

4

1831

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • että joku

      teini pääsee taas pätemään

    • hölmö kirjoitus.

      oliko asikainen silloinkin hiekkalaatikko miehiä kun iski sylvesterin keskeytyskuntoon? se on poika kamppailulajeissa aina riski tulla lyödyksi ja sillä siisti. itsehän et toki uskaltaisi kehään mennä, mutta suutasi tykkäät soittaa.

    • Maruuna

      Asiasta, kamppailusta ylipäätään tietämättömien (meinaan käytännön toteutuksen kannalta)kannattaa pitää turpansa kiinni maineensa kannalta.. mutta asikainen voisi kyllä suojata paremmin, nähty ennekin että suojaus tippuu mielestäni liian usein. tsemppiä ja kovaa treeniä ni eiköhän se vyö tuu takas lanteille!

    • urheilua seuraava

      asikainen suomen menestyneimpiä urheilijoita ja todennäköisesti vielä maailmanmestari.hankala voittaa ottelua jos toinen sääntöjen vastaisesti lyö niskaan mikä on hengenvaarallista.silloin tuomarin pitäisi keskeyttää ottelu ja voittaja olisi ollut asikainen?uusintaotteluhan on pian?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      179
      1482
    2. Kauhavan häiriköijistä

      Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä
      Kauhava
      43
      1071
    3. No nytkö tuli lähtö Orpolle?

      Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall
      Maailman menoa
      187
      795
    4. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      38
      755
    5. Auto ajoi päälle?

      Ja pakeni luin iltapäivälehdestä. ! Ken on kuski joka tuollee teki
      Kuusankoski
      14
      680
    6. Sama ransetti taas!

      Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver
      Hyrynsalmi
      21
      670
    7. Miksi Lapset kiusaa yöllä

      Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä
      Kauhava
      29
      653
    8. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      37
      653
    9. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      46
      607
    10. Viimeinen lankafest

      Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .
      Puolanka
      17
      603
    Aihe