Kysymys

assemuudonhauden

MIten tätä larppausta voi harrastaa ???

3

1530

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Vokkie

      Haluaisitko lisätietoa Liveroolipelaamisesta yleisesti vai onko sinulla jo jonkinlaista perustietoa ja haluaisit tietää miten/missä harrastusta voi kokeilla?

      -Vokkie-

    • S 97

      Ensin otetaan jokin pahviputki ja sitten vaan kulutetaan teippiä. Tyytyväisenä todetaan täten mittavan urakan jälkeen "tää on mun miakka".

      Tämän jälkeen on hahmo valmis ja voi juosta metsikköihin huutamaan jotain sekavaa shortsit ja/tai lannevaate yllään.

      No. Ainakin siinä on saman verran juonta kuin SuoLi:n "tarinoissa" yleensä.

      Toisaalta, jos vakavissasi ajattelit harrastaa, niin unohda tuo suomalainen pelleily. Se on yhtä liveä kuin kaiken maailman dog-show:t.

      Vinkki: Explore Renaissance Fairs.

      • Vokkie

        Ensinnäkin edellisen kirjoittajan kannattisi pohtia Live sana merkitystä ja perustella kantansa paremmin. muussa tapauksessa tuollaiset kommentit voi jättää omaan arvoonsa.

        Sitten voisin hieman kommentoida tuota Renaissance Fairsia: Tuo homm a on aika erilaista, kuin suomalainen perus liveroolipeli. Ehkä lähempänä Suomen Keskiaikaseuran toimintaa. Eli eivät ole vertailukelpoisia.

        Muista edellisen viestittäjän kommenteista voisi luulla, että hänen kokemuksensa ovat peräisin lähiön leikkikoulu ikäisten lasten intiaani leikeistä. Eli ko. viesti kuuluisi palstalle: Laulu ja Leikit, mutta en nyt henno siirtää tälläkertaa. Olkoon huonona esimerkkinä.

        -Vokkie-


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      80
      2057
    2. Nainen, onko sinussa sitä aitoa feminiinisyyttä jäljellä

      Vai onko se jäänyt meikkien, korujen, hameiden ym. alle peittoon? Onko naisellisuutesi aitoa vai opetettua? Jos teet nai
      Ikävä
      366
      1259
    3. Missäs se Miss Suomussalmi luuraa?

      Jokin aika sitten eräs myyjätär tituleerasi itsensä Miss Suomussalmeksi. Asiakas oli kuulemma Tokmannin kassalla todennu
      Suomussalmi
      27
      1115
    4. Kirjoita jotain

      Kivaa, hellää ja piristävää
      Ikävä
      141
      1038
    5. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      97
      814
    6. Päälle hautaus?

      Hautauksissa puhutaan päällehautauksista jos vaikka mies on kuollut ensin ja vaimo 20 vuotta myöhemmin! Todellisuudessa
      Lieksa
      133
      799
    7. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      45
      727
    8. On tuota ikäeroa meillä kyllä aivan liian paljon

      Etsi samanikäistä kuin olet, niin minäkin.
      Ikävä
      62
      716
    9. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      61
      676
    10. Voisit nainen joskus vastata minulle

      Ja antaa jotain itsestäsi. Pientä tunnistetta ja juttua itsestäsi ja meistä. Kannustan.
      Ikävä
      63
      672
    Aihe