mitä kuulia tulisi käyttää sähköaseissa

niin että mitäköhän kuulia pitäisi käyttää näissä sähköaseissa (0.20 vai 0.25g) ja mikä olisi hyvä kuulien valmistaja?? voisitteko olla ystävällisiä ja vastata
2233
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Riippu vähän onko aseessa kiinteä hoppi minkä grammasille ja jos siinä on säädettävä niin mille se on säädetty itse käytän 0.2g koska aseeni hoppi on 0.2g, jos aseessasi on säädettävä suosittelen säätämään ja käyttämään o.2g kuulia sillä ne ovat yleensä halvempia, Hyviä kuulia ovat mielestäni Maruin

Äänestä

Vakiosähkössä suosittelisin 20 kuulia. Hyvä (itsekkin käyttämä)valmistaja olisi vaikka KSC.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


softari123 kirjoitti:

niin että mitäköhän kuulia pitäisi käyttää näissä sähköaseissa (0.20 vai 0.25g) ja mikä olisi hyvä kuulien valmistaja?? voisitteko olla ystävällisiä ja vastata

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu