Niin kun menet esimerkiksi booty baysta ratchettiin, tulee näkyviin se "koko" kartta niin siinä kalimdorin ja eastern kingdomsin välissä(keskellä merta) näkyy semmonen suht koht iso saari.Mietin vain että onko siellä oikeasti semmoinen ja jos on niin onko joku käyny siellä ja onko siittä videoa?tämä ei ole mikään provo viesti, joten voisitteko laittaa asiallista kommentia.tiedän että se fatigue homma tulee mutta eihän sen pitäisi estää?
Wow saaret
karkkonren
5507
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Ei ole mitään saarizoneja pelissä siellä, ne ovat vain koristeena. Lähin "saari" on se Draeneiden pakkolaskusaari mutta sen on aika pieni eikä noin keskellä merta.
Ennen TBCtä oli puhetta jostain Goblin kaupungista keskellä karttaa mutta se ei toteutunut.
Saari. Sehän näyttää eräänlaiselta pyörteeltä, jos sitä nyt tarkoitat. Sitä se myös on. Liittyy Warcraft-maailman juoneen.
"Käynnissä oleva taistelu Malfurionin ja Azsharan välillä heitti korkeasyntyisten tarkoin valmistetun loitsinnan kaaokseen. Epävakaa pyörre kaivon syvyyksissä räjähti ja käynnisti katastrofaalisen tapahtumaketjun, joka sekoittaisi maailman ikuisiksi ajoiksi. Massiivinen räjähdys vavisutti temppeliä ja sen perustuksia ja lähetti voimakkaat järistykset läpi kidutetun maan. Samalla kun hirvittävä taistelu Legioonan ja yöhaltioiden välillä raivosi raunioituneessa pääkaupungissa, kuohuava Ikuisuuden kaivo kääntyi itseään vastaan ja luhistui.
Seurauksena katastrofaalinen räjähdys vavisutti maata ja pimensi taivaat.
Jälkijäristysten vavisuttaessa maailman luita, meret kiirehtivät täyttämään ammottavan haavan maassa. Lähes kahdeksankymmentä prosenttia Kalimdorin maasta oli räjäytetty kahtia, jättäen vain kourallisen erillisiä mantereita ympäröimään uutta raivoavaa merta. Tämän uuden meren keskellä, missä Ikuisuuden kaivo kerran seisoi, oli hiidenkirnumainen myrsky meren raivoa ja kaoottista energiaa. Tämä hirvittävä arpi tuli tunnetuksi Kurimuksena, eikä koskaan lopettaisi raivokasta pyörintäänsä. Se säilyisi jatkuvana muistutuksena hirvittävästä katastrofista... ja utopistisesta aikakaudesta joka oli kadotettu ikuisiksi ajoiksi." Kopioitu FinCraftin sivustolta.
Koko tarina titaaneista sun muista ruton leviämiseen http://fincraft.net/?sivu=historia
Alkuperäisen version voit lukea Blizzardin sivuilta.
pyörettä vaan siinä alapuolella olevaa saarta:/
Tällä hetkellä et mitenkään pääse sinne saarelle.
Ehkä seuraavassa lisä osassa Blizz tekee sinne jotain, esim aikaisemmin mainittu goblin kylä tai sitten se tulee liittymään Darkmoon Faire tyypeihin. Kummatkin ovat arvailuja :)
testasin tänään kaikilla mahdollisilla tavoilla mennä sinne saarelle, mutta tuo fatigue tulee vaikka olisi kuollutkin ja sitten kuolee normaalisti uudestaan. Loppujen lopuksi siinä kävi niin että kuolin niin kauas rannasta että en ehtinyt ressuta ennen kuin tuo fatigue loppui, joten kuolin taas:Dno
otin sitten sen resurection sicknesin...