paljokos

kestää

kilsoja nää vanhemmat bmw:n k-sarjan makaava sylinteriset sivullepäin vispaavilla männillä olevat koneet.Vaarilla on vanha K100RS 1000cc vm.85 ja mittarissa on kohta 250.000tkm:ää,eikä koskaa ole tehty koneeseen eikä vaihdelaatikkoon remppaa.Taitaa olla munkin seuraava pärrä bmw ku noin hyvin kestää kilsoja,meinaan kun omassa yamaha XJ900 rupee kilsat painaan pahasti,mittarissa vain "90.000tkm:ä" ja öljynkulutus on huimaa,nokkaketjunkiristin rohisee,vaihteet ei pysy täyskaasukiihdytyksessä päällä ja vaihdoin syksyllä venttiilikopankansien tiivisteet niin huomasin että nokkaakselien nokissa oli pistemäistä kulumaa tai materiaalia oli lähtenyt,mutta onneksi hyvin vähän.Omasta mielestä etenkin nää vanhemmat bmw:n moottoripyörät kestävät käyttöä paljon japseja paremmin.Siis seuraava pyörä bmw vai???.

3

1051

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jusba

      sulla bemarikaan kestää, jos olet saanut noin vähän ajetun xj:n moiseen kuntoon.

    • Ei kai sitä muuten olis sii...

      Aja nyt ensin puoliväliin se... :-)

    • makaavat neloset

      kestää helpolla miljoona kilsaa,jos jaksaa vaan ajaa sillä lehmällä sen verran.Ja joo bmw:n kulutuskestävyys on paljon parempi kuin japskeissa ja muissa vinguttimissa.Kyllä baijerin rauta on taattua saksalaista laatua.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      276
      4712
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      134
      3050
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      45
      2914
    4. Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?

      Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k
      Maailman menoa
      36
      2892
    5. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      77
      1826
    6. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      106
      1684
    7. Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?

      Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn
      Maailman menoa
      28
      1521
    8. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      61
      1448
    9. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      97
      1322
    10. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      227
      1222
    Aihe