saako mania

jos kouluttautuu esim ammattitutkintoon joka kestää 10 kk .eihän kelanpäivärahalla saa edes matkoja kunnolla kustannettua.vähän on säästössä mutta ne kuluisivat heti muutamassa kuukaudessa.jotain järkeähän tässä ihmisten uudelleen kouluttautumisella pitäisi olla. kuka jaksaa ramapata luukulta luukulle .
3383
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

kun meet töihin. Kouluttautumisesta saattaa olla se hyöty että saat paremmin mania työstäs.

Kouluttautuminen on sun oma sijoitus tulevaisuudelle. Kenelläkään ei ole velvollisuutta kustantaa sun ammattiopintojas, kuluihin saatat saada tukea jos sinulla on siihen edellytyksiä.

Äänestä
  • mutta jos alan ryyppään ja rällään niin johan on vellvollisuutta yhteikunnalla. ja rahaa satelee

    Äänestä

  • ei velvollisuutt kirjoitti:

    mutta jos alan ryyppään ja rällään niin johan on vellvollisuutta yhteikunnalla. ja rahaa satelee

    Jua vaan aivos pihalle, tai eipä sun tartte sulla ne kun on pahvia jo, aiheuttamas vahingot joudut maksaan ja rikoksilla ansaitset tieysti linnaa ittelles, pääset sitten sinne märisee!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


lisäksi kirjoitti:

jos kouluttautuu esim ammattitutkintoon joka kestää 10 kk .eihän kelanpäivärahalla saa edes matkoja kunnolla kustannettua.vähän on säästössä mutta ne kuluisivat heti muutamassa kuukaudessa.jotain järkeähän tässä ihmisten uudelleen kouluttautumisella pitäisi olla. kuka jaksaa ramapata luukulta luukulle .

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu