Tietääkö joku

Olisiko jollakin tietoa, kuinka paljon maksaa kolmen huoneen tapetointi (n.15-20m2/kpl) ja kolmen huoneen maalaus jossakin rakennus yms.firmassa jos teettäisi remontin?
4817
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat
  • Mitä se lattiametriä sitten tarkoittaa, kun loppuu lukuun 50?

    Äänestä

Mikäli ei tule pohjatöitä arvio yrityksestä riippuen roikkuu siinä tuhannen kahdensadan pintaan plus minus 10 %.

Minun vauhdilla valmis olisi viikossa, mikäli huoneet on tavanomaisia.
Joku toinen tekee saman neljässä (8 h) päivässä.


Toiselle vastaajalle kiitos laskurista.

Äänestä
  • Halusin vain kysellä asiasta, koska sain kuitenkin lopulta apua lähipiiristä eikä mitään erityistä firmaa pitänyt ottaa hommaa tekemään. Itse tehtynä koko remontti maksoi noin 350-400€. Noin 2 viikkoa kesti koko hässäkkä. Säästyi ilmeisesti aika pitkä penni... :)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


mitä maksaa? kirjoitti:

Olisiko jollakin tietoa, kuinka paljon maksaa kolmen huoneen tapetointi (n.15-20m2/kpl) ja kolmen huoneen maalaus jossakin rakennus yms.firmassa jos teettäisi remontin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu