99% youtubessa olevista musavideoista tulee pätkimällä,johtuuko koneesta/koneen osista vai laajakaistan nopeudesta (nyt 1 mega). Riittääkö 2M sujuvaan musan katseluun vai tarviiko vielä enemmän?
Kiitollinen tiedoista jo etukäteen!
Kiitollinen tiedoista jo etukäteen!
Vastaukset 3
Vanhimmat
vaikka palvelin olisi täysin tukossa. Anna videon soida pätkien kerran ja katsele sen jälkeen uudestaan. Ei pätki enään.
Mut kun lataus saattaa kestää biisiltä kauankin eikä hermo eikä aikakaan riittäis latausten odotteluun...
sitä vain mietin riittääkö megan nosto kaistan nopeuteen vai tarviiko enemmän?
50% kaistastasi eli puolet nopeudesta jää käyttämättä niin miksi luulet suuremman kaista nopeuttavan lataamista. Sama juttu kun menet paikalliseen kauppaan ja ovesta mahtuu vain kaksi ihmistä samaan aikaan ja sisäänpyrkijöitä on kuitenkin sata ihmistä samaan aikaan. Ei auto vaikka rakennutat 8-kaistaisen moottoritien kotiovellesi, kauppaan sisään pääsee vain kalsi ihmistä kerralla.