Niiralassa

toimii nyt venäjän tullissa ihmeellisen nopeasti.Mitähän tuo enteilee?????Uusia sinipukuisia auton tarkastajia siellä on kylläkin koirineen pyörinyt hommassa mukana.
7854
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Johtusko siitä että kävijämäärä on vähentynyt viimevuotiseen verrattuna n. 20000 ylityskerralla!!!!!

Äänestä

Pari viikkoa sitten oli vielä entinen meininki. Onko tosiaan homma mennyt uusiksi?

Äänestä
  • .... Kun suomalaiset kuljettaa heidän mielestään "huumeita" = särkylääkkeitä käydessään tankkaamassa , ainakin sanomalehti Karjalaisessa oli semmoinen juttu äskettäin.
    Mutta ei kyllä heidän luppakorvatessut haista mitään särkylääkkeitä sen kyllä huomasin männä viikolla kun sinipukuiset koirineen autoa haistelivat. Itsekin jonkin verran kyseisellä alalla työskenneleenä katsoin ns. silläsilmällä kuinka koira työskentelee...
    Mutta luulen että huumelöydöt kyllä ilmaisee, tai ainakin niin toivon !!!!

    Äänestä

  • taitavat olla niitä terävämmän poliisin OMOn miehiä sinisissä maastopuvuissa.

    Niiralassa toimii meijän vanhojen vakiirien tuttu tullimies nimellä "Vararengas", purattaa auton kamat useammin kuin ei, vaikka on ihan vihreä univormu.

    Huumeita ne kyllä toivo minäkään suomen puolle.

    Äänestä

Ja viime yönä ratsattiin joka auto.

Äänestä

s'oon se vappu, ilikkiivät eppäillä rehtiä suomipoikoo, jopas on!

Äänestä

Jospa ei heillä kävi aika pitkäks ja kunnon virkamiehinä halusivat tehä jottain palkkansa etteen Eiks se nii piä ollakkiin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


rajan ylitys kirjoitti:

toimii nyt venäjän tullissa ihmeellisen nopeasti.Mitähän tuo enteilee?????Uusia sinipukuisia auton tarkastajia siellä on kylläkin koirineen pyörinyt hommassa mukana.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu