Ostaisin terraarion tai akvaarion kahdelle gerbiilille. Onko totta että gerbiilit saattaa syödä akvaariosta silikonia, onko vaarallista? Kokemuksia?
Gerbiileille koti
3
627
Vastaukset
- LauraM
Akvaarioissa oleva silikoni on myrkytöntä eikä täten vaarallista. Yleensä gerbut kokeilevat hampaitaan kaikkeen, myös silikoniin. Ne siis jyrsivät sitä, eivät syö.
- Gerbiili-fani
Heippa! Itselläni on ollut useita Gerbiileitä
ja akvaariota/terraariota pidän parhaipina
ratkaisuina heidän kodikseen.Silikoni on tosiaan
myrkytöntä joten siitä ei ole huolta.Muistathan
myös ostaa tai tehdä heille pesämökin sekä
riittävästi jyrsittävää.Hauskaa kevättä ja
onnea Gerbiili puuhiin. - Anonyymi
Meillä on kaksi gerbu tyttöä , jotka nakertavat silikoneja voiko silikonin suuhun joutumisesta olla jotain haittaa
T:huolestunut omistaja
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra haluaa muuttaa
maahanmuuttopolitiikkaa. Me suomalaiset halutaan, että Riikka Purra muuttaa pois suomesta eikä tuu ikinä takas....1669426Maataloustuet pois
Jokainen maksakoon harrastuksensa itse. Eihän golfin peluutakaan maksa yhteiskunta.3497149Australia, Britannia ja Kanada tunnustivat Palestiinan
Aikooko Petteri Lapanen pysytellä persujen ja uskovaisten panttivankina ja jättää Suomen historian väärälle puolelle?1056052Onnea Riikka! Työttömyys aste on nyt täysi kymppi!
🎯 💪 Kiitoksia Riikalle ansiokkaasta työstä Suomen kansantalouden tuhoamisessa. V.Putin suljetun rajan tuolla puolen174159- 1654037
Hyvällä tuurilla Suomen väkiluku nousee 7 miljoonaan
Vuoteen 2050 mennessä, mikäli onnistumme maahanmuuttopolitiikassa hyvin. Näin analysoi väestötieteen tohori Hiilamo. ht813729Riikka jytkytti työttömyyden uuteen ennätykseen!
Erinomaista työtä jälleen kerran irvistelevältä saksiniekalta. ”Yhtä korkeaa työttömyysastetta ei löydy työvoimatutkimu793636Joulukinkku NYT
Sian kankuista tulee vielä pula. Nyt on oikea aika hankkia joulukinkku.353318- 1912994
Päivän Riikka: Valmet Automotive aloittaa jättimäiset muutosneuvottelut
😭😭😭😭😭😭😭 Tämäkin vielä, Brutukseni. Että ei olisi Suomen historian pahimmat työttömyysluvut riittäneet, niin Riik132517