vauvan syömään

oppiminen??

Pieni neiti syntyi rv 35 6. Teholle mentiin sokerien vuoksi (2vrk), hengitys ym ok. Nyt osaston puolella jo, sinivalossa kylläkin. Mutta kotiin lupailtiin kun syömään oppii,nenämahaletku ollu alusta asti, muutaman kerran käyny tissillä ja hyvin imeny. Kauankos teidän pikkusilla on menny syömään oppimiseen kun ollaan harjotteleen päästy?

2

1240

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • syömisestä kiinni kotiutus

      Meillä syntyi tammikuussa poika rv 34. oltiin sairaalassa kaikenkaikkiaan 3 viikkoa, loppuaika odoteltiin vaan painonnousua ja ruokailun onnistumista. kun nenämahaletkusta päästiin eroon, niin kotiutus tuli todella nopeasti, alta viikossa.

      Tsemppiä!!

    • lllllllllllllllllllllllllll...

      Meillä poika syntyi viikolla 34 3, ja tosiaan, ekat tissiateriat onnistui 35 6 viikolla. Nenämahaletku tosin poistettiin jo ennen kun syöminen pullosta lähti sujumaan kuin leikki vaan, ja nyt poika kotiutuu sitten heti kun 2kilon raja ylitetään eli oletettavasti joko 36 2 tai 36 3 viikolla.

      Bilirubiinit ainoat jotka kiusasivat aluksi, nyt nekin ok. Kerran oli valoissa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      113
      2341
    2. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      31
      1192
    3. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      106
      963
    4. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      71
      942
    5. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      614
      916
    6. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      48
      855
    7. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      85
      790
    8. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      680
    9. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      70
      676
    10. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      31
      666
    Aihe