vauvan syömään

oppiminen??

Pieni neiti syntyi rv 35 6. Teholle mentiin sokerien vuoksi (2vrk), hengitys ym ok. Nyt osaston puolella jo, sinivalossa kylläkin. Mutta kotiin lupailtiin kun syömään oppii,nenämahaletku ollu alusta asti, muutaman kerran käyny tissillä ja hyvin imeny. Kauankos teidän pikkusilla on menny syömään oppimiseen kun ollaan harjotteleen päästy?

2

1179

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • syömisestä kiinni kotiutus

      Meillä syntyi tammikuussa poika rv 34. oltiin sairaalassa kaikenkaikkiaan 3 viikkoa, loppuaika odoteltiin vaan painonnousua ja ruokailun onnistumista. kun nenämahaletkusta päästiin eroon, niin kotiutus tuli todella nopeasti, alta viikossa.

      Tsemppiä!!

    • lllllllllllllllllllllllllll...

      Meillä poika syntyi viikolla 34 3, ja tosiaan, ekat tissiateriat onnistui 35 6 viikolla. Nenämahaletku tosin poistettiin jo ennen kun syöminen pullosta lähti sujumaan kuin leikki vaan, ja nyt poika kotiutuu sitten heti kun 2kilon raja ylitetään eli oletettavasti joko 36 2 tai 36 3 viikolla.

      Bilirubiinit ainoat jotka kiusasivat aluksi, nyt nekin ok. Kerran oli valoissa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava

      Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I
      Maailman menoa
      132
      3210
    2. Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa

      Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk
      Maailman menoa
      62
      2831
    3. Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista

      Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro
      Maailman menoa
      36
      2229
    4. Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?

      Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä
      Maailman menoa
      104
      2131
    5. Mikä aate kaiken pahan takana?

      Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.
      Maailman menoa
      131
      2002
    6. Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa

      Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva
      Maailman menoa
      44
      1971
    7. Muistan vuosikymmenten takaa

      Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.
      Ikävä
      10
      1262
    8. Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!

      Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville
      Suomalaiset julkkikset
      13
      1047
    9. Kristinoppi ja vähäkatekismus:

      Luther Lapsikasteesta: "Mitä kaste antaa eli hyödyttää? Kaste vaikuttaa syntien anteeksiantamuksen, vapauttaa kuolemas
      Luterilaisuus
      67
      1004
    10. Valtuuston puheenjohtaja ei hallitse kokousta

      Kemijärven kaupunginvaltuuston puheenjohtaja antoi teatterin pyöriä valtuustossa. Sosialidemokraattien Risto Korkalon pu
      Kemijärvi
      77
      920
    Aihe