TELE FINLAND

KUSETTAA DATAPUHELUISSA

Sain oikein kunnon laskun datapuheluista Huhtikuun aikana käytetyistä datapuheluista. No tästä viisastuneena ostin WLAN-modeemin itselleni ja en enää toukokuussa käyttänyt juuri ollenkaan datapuheluita. Mutta nämä kusipäät operaattorilla peukaloivat laskua Toukokuulta ja laskussa lukee että datapuheluita on ollut 27 MB ja hinnaksi tulee 46 EUR liittymämaksu. Eli aiemman sadan euron laskun jälkeen tulee uusi 78,90 EUR lasku helvetin hienoa.

Tämä riitti tuosta kusetuslafgasta jossa TeliaSoneran rikolliset sedät peukaloivat asiakkaiden laskuja suuremmiksi mitä ne todellisuudessa ovat.

1

881

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tänne vaan

      Kannattaisikohan sinun nyt viimeistään ottaa asiakaspalveluun yhteyttä ja kysyä missä mättää. Yleensäkin kannattaa varmistaa tilanne etukäteen eikä ominpäin hutkia ja siten raivota laskuja. Oletko lopettanut kaikki maksulliset sopparit jne jne ?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      82
      5832
    2. Olenko saanut sinut koukkuun?

      Hyvä. Rakastan sua.
      Ikävä
      127
      3953
    3. ROTAT VALTAAVAT ALUEITA

      Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj
      Äänekoski
      46
      3889
    4. Se on hyvästi

      Toivottavasti ei tavata.
      Ikävä
      66
      3584
    5. Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan

      Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️
      Ikävä
      26
      2948
    6. Alavuden sairaala

      Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan
      Ähtäri
      7
      2467
    7. Sisäsiittosuus

      Tämän kevään ylioppilaista 90% oli sama sukunimi?
      Suomussalmi
      27
      2204
    8. Kerro todelliset motiivit

      kaivattuasi kohtaan?
      Ikävä
      204
      2111
    9. 33
      2049
    10. Reuters: Ukraina on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan. Jopa 40 konetta vahingoittunut

      Ukrainan turvallisuuspalvelu SBU on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan, kertoo Reuters. Uutistoimiston läh
      NATO
      443
      1812
    Aihe