RKP kun ajaa niin vahvasti monikulttuurisuutta, niin nyt sitä alkaa piisaamaan sitten sipooseenkin. Kunhan stadin kaupungin vuokratalot valmistuvat niin mites olisi vaikka parituhatta somalia ja pistetäänkö vielä toiset parituusaa irakilaista? Mites venäläiset?
Nauttikaa, sillä monikulttuurisuus on rikkaus!!!
Kulttuurin rikkautta tiedossa
4
680
Vastaukset
- heti!!!!
Afrikkalaisia huippuosaajia Sipoota rikastuttamaan!
- ....
Sen että sinne alueelle tulisi kohtuuhintaisia vuokrataloja... uskon kun näen....
Karhusaarta yms. ottivat.
Bättre Folkenille sinne rakennetaan, jos rakennetaan, uskon mie.- suivaantunut
Näkisi vaan miten rakennetaan. Karhusaarikin ehdottomasti piti ottaa. Sinne nyt ei paljoa enää mahdu rakentamaan ja Helsigin asuntopulaa helpottamaan "halpojen" tonttien toivossa. Jessus mitä ajattelua. Verorahoja ne halusivat.
Sitten tehdään metro. Jos suunnitelmat on mitä on, että laajoja omakotialueita perustetaan, joista ihmiset voivat hurauttaa metrolla Kamppiin, niin haavetta sekin. Koskaan ei tulla rakentamaan omakotialueille metroasemia saatika rataa. Pitää olla slummia ja korkeita kivitaloja aseman ympärillä. On se nähty. Tukholma aika lähellä käydä vilkaisemassa. - rikasta kaupunkikulttuuria
suivaantunut kirjoitti:
Näkisi vaan miten rakennetaan. Karhusaarikin ehdottomasti piti ottaa. Sinne nyt ei paljoa enää mahdu rakentamaan ja Helsigin asuntopulaa helpottamaan "halpojen" tonttien toivossa. Jessus mitä ajattelua. Verorahoja ne halusivat.
Sitten tehdään metro. Jos suunnitelmat on mitä on, että laajoja omakotialueita perustetaan, joista ihmiset voivat hurauttaa metrolla Kamppiin, niin haavetta sekin. Koskaan ei tulla rakentamaan omakotialueille metroasemia saatika rataa. Pitää olla slummia ja korkeita kivitaloja aseman ympärillä. On se nähty. Tukholma aika lähellä käydä vilkaisemassa.Uuteen Itä-Helsinkiin rakennetaan ilman muuta tiiviitä kerrostalolähiöitä, jonne mahtuu RKP:n haikailemasta 100 000 maahanmuuttajasta ainakin 20 000.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986158KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3495627Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei572663Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521072088Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071788- 1251744
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191623Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1801277- 731187
Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään331038