Hesan paikoista

minne mennä?

minne katsis mennä. en ole koskaan gay-ravintolassa käyny. Minkänimisii Hesaassa? Miten sinne pitäis pukeutuu....?

5

1386

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hercules, DTM, MansStreet. Hercules on aika hyvä paikka, omasta mielestäni. Asiallinen pukeutuminen on aina hyvä

      • lsooo

        miten sä luokittelet asiallisen? t-paidassa ja farkuissa hienoon hotelliin ei oo asialliasta mut moniin ravintoloihin on. Ja puku päällä räkälässä ei myöskään oo musta asiallista. tarkennusta hieman kiitos


    • älä mene

      Ensinnäkään homobaareihin ei kannata mennä ollenkaan. Pinnallisempaa ja seksikeskeisempää paikkaa saa etsiä kuin homobaari.

      Toisekseen jos kuitenkin menet, niin älä lähde jokaisen sinua vonkaavan limaisen baarin vakionaaman kanssa.

      Kolmanneksi. Pukeudu aivan samoin kuin menisit heteropaikkaan. Jokainen tyylillään.

      • vakionaamat vonkaa

        vaatteet olis hyvä - pidä ne myös päällä :D
        ei kannata lähteä todellakaan jokaisen vonkaajan mukaan. ne vakkarivonkaajat on varmasti heti lihatiskillä:). itse en hae baarista koskaan seuraa. olen homo joo, mutta suhteeni perustan ihan jonnekkin muualle kuin baarielämään.
        sinne vain sekaan. jutella voi , mut helpolla ei kannata antaa ;). on siellä sellaisiakin ihmisiä jotka vain juttelee eikä vonkaa mitään. itse kuulun niihin jotka juttelee mutta ei halua baarisähläystä. eli Ei baariseksisähläyksille KIITOS vain, mutta ei kiitos.


      • Allu

        En oo kyllä sama mieltä!!! Missähän homojen kanssa voi tutustua kun homobaarissa, harvinnaista jos joku tulee juttelemaan vaik "kaupan kassassa"!!! ja mä tutustuin homobaarin vakioasiakkaaseen ja olen tosi onnellinen hänen kanssa! Kaikki baareissa käyvät homot, myös vakioasiakkaat, eivät välttämättä ovat outoja, vaikka kyllä idiootteja ja psykopaatteja löytyy... Että onnea vaan kaikille!!!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!

      Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk
      Maailman menoa
      14
      1369
    2. Turussa Varissuolla bussikuski ajoi lapsen yli lapsi kuoli

      Poliisi " Epäilee " kuskia törkeästä liikenneturvallisuuden vaarantamisesta ja törkeästä kuolemantuottamuksesta.
      Maailman menoa
      204
      1333
    3. Milloin bikineistä

      Tuli juhla tai esiintymis asu? Pikkasen harkintaa vois käyttää. Bikinit kuuluvat uimarannalle. No, mitä maailman tähdet
      Maailman menoa
      145
      1179
    4. Mene perheinesi arkkiin - kasteelle !

      Juutalaiset oli hyvin lapsirakkaita, mitään ehkäisyä ei käytetty. Perheissä oli paljon lapsia. Viiden koko perheen kast
      Kaste
      470
      1007
    5. 134
      959
    6. Olimmeko molemmat

      ujoja ja hankalia, vai minä vain? Mietin, oliko se silloin epävarmuutta vai kiinnostuksen puutetta.
      Ikävä
      73
      923
    7. Johanna Tukiainen ei suostu muuttamaan pois vuokra-asunnosta!

      Seiska kertoi tänään, että Johanna Tukiainen ei ole suostunut poistumaan Helsingin Munkkisaarenkadun vuokra-asunnostaan.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      66
      847
    8. Mun on ikävä sua J ,

      Mun on ikävä sua J, haluaisin tutustua paremmin (vaikka tämä aivan älytöntä onkin). Voitaisiinko nähdä ja jutella ihan
      Ikävä
      47
      832
    9. Kehtaisitko kulkea mun kans yleisillä paikoilla

      vaikka käsi kädessä?
      Ikävä
      68
      794
    10. Apostolit kastoivat eri tavalla kuin kirkko

      Raamatussa on kaksi ristiriitaista kastekaavaa. Toinen ei voi olla oikea. Kumpi on alkuperäinen? "Menkää siis ja tehkää
      Kaste
      397
      776
    Aihe