Hesan paikoista

minne mennä?

minne katsis mennä. en ole koskaan gay-ravintolassa käyny. Minkänimisii Hesaassa? Miten sinne pitäis pukeutuu....?

5

1371

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hercules, DTM, MansStreet. Hercules on aika hyvä paikka, omasta mielestäni. Asiallinen pukeutuminen on aina hyvä

      • lsooo

        miten sä luokittelet asiallisen? t-paidassa ja farkuissa hienoon hotelliin ei oo asialliasta mut moniin ravintoloihin on. Ja puku päällä räkälässä ei myöskään oo musta asiallista. tarkennusta hieman kiitos


    • älä mene

      Ensinnäkään homobaareihin ei kannata mennä ollenkaan. Pinnallisempaa ja seksikeskeisempää paikkaa saa etsiä kuin homobaari.

      Toisekseen jos kuitenkin menet, niin älä lähde jokaisen sinua vonkaavan limaisen baarin vakionaaman kanssa.

      Kolmanneksi. Pukeudu aivan samoin kuin menisit heteropaikkaan. Jokainen tyylillään.

      • vakionaamat vonkaa

        vaatteet olis hyvä - pidä ne myös päällä :D
        ei kannata lähteä todellakaan jokaisen vonkaajan mukaan. ne vakkarivonkaajat on varmasti heti lihatiskillä:). itse en hae baarista koskaan seuraa. olen homo joo, mutta suhteeni perustan ihan jonnekkin muualle kuin baarielämään.
        sinne vain sekaan. jutella voi , mut helpolla ei kannata antaa ;). on siellä sellaisiakin ihmisiä jotka vain juttelee eikä vonkaa mitään. itse kuulun niihin jotka juttelee mutta ei halua baarisähläystä. eli Ei baariseksisähläyksille KIITOS vain, mutta ei kiitos.


      • Allu

        En oo kyllä sama mieltä!!! Missähän homojen kanssa voi tutustua kun homobaarissa, harvinnaista jos joku tulee juttelemaan vaik "kaupan kassassa"!!! ja mä tutustuin homobaarin vakioasiakkaaseen ja olen tosi onnellinen hänen kanssa! Kaikki baareissa käyvät homot, myös vakioasiakkaat, eivät välttämättä ovat outoja, vaikka kyllä idiootteja ja psykopaatteja löytyy... Että onnea vaan kaikille!!!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo räyhää: kansan on muututtava

      Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san
      Maailman menoa
      239
      3061
    2. Muovikassikartelli

      Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
      Talousrikokset
      17
      1718
    3. Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta

      Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.
      Maailman menoa
      21
      1410
    4. Et taida paljoa

      treffeillä käydä? 😆 mieheltä Naiselle
      Ikävä
      104
      1238
    5. Nainen, nyt esitän muutaman skenaarion

      Asumme yhdessä ja seurustelemme. 1. On ilta ja olet sohvalla makoilemassa ja räpläät kännykkääsi. Makuuhuoneesta kuulu
      Ikävä
      129
      1231
    6. Mikä tekee sen

      Vetovoiman kaivatussasi?
      Ikävä
      75
      1147
    7. Kristillinen kaste toimitetaan upottamalla veteen - pään valelukaste ei kelpaa

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen puhdistautumiseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali verta
      Kaste
      153
      1052
    8. Oikea kaste on syntisten kaste

      Oikea kaste on syntisten kaste. Vain syntisiä tulee kastaa. Itsensä uskoviksi ja vanhurskaiksi julistaneita ei tule ka
      Kaste
      58
      1035
    9. Upotuskaste on raamatullisin kaste

      Jokainen raamattua lukenut tietää sen. Päivänselvä asia. Vauvalle annettu kaste ei löydy raamatusta.
      Kaste
      717
      957
    10. Harmittaako joku

      Harmittaako joku asia tai asiat, mitä on tapahtunut tai jäänyt tapahtumatta?
      Ikävä
      135
      952
    Aihe