vesijetti

ollaa lauantai-aamuna lähössä poikainkaa ja funtsittii et mitähän SB:llä kustantaa vesiskootteri esim tunti kax tai päivä??
2787
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Luin jostaki täältä että 20e/15min eli suhteellisen kallista hupia joka paikassa. Tollaset aktiviteetit just maksaa maksaville turisteille paljon :/

Äänestä

Ainakin itse ajelin vesijetillä. Eritasoisia jettejä löytyy (Lue:teholuokissa)

Tarjoavat hintaa 50levaa/15min, mutta saa neuvoteltua ainakin kun hemmo tulee kyselemään ja tarjoamaan jettiä, hintaan 50levaa/20min. Eli kustantaa noin 25€ (kurssi oli 1€ = 1,91 levaa)

Hauskaa oli. Ajelua ennen luetaan ohjeet ja varomääräykset ja kuitataan nimmarilla. Hotellin nimeä ja huonettakin kyselevät. Rahat käteen, liivi päälle ja 400m rannasta saa ajella hyvässä aallokossa niin kovaa kuin luonto antaa periksi.

Mulla oli kunnon jetti käytössä ja huippunopeus yli 100km/h.

Kyllä kädet oli poikki ajelun jälkeen, mutta oli se sen arvoista.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mitähän maksaa kirjoitti:

ollaa lauantai-aamuna lähössä poikainkaa ja funtsittii et mitähän SB:llä kustantaa vesiskootteri esim tunti kax tai päivä??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu