120€ lisälasku

Meillä 3 telkkaria ei kuulemma riitä et on maksanut tv luvan, ei pitää ostaa 3 digiboksia ja 3 digikorttia, muuten teinit hyppii silmille eli lisä kulut 400€ vuodessa.
3406
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Teinitkö teillä määrää kaapin paikan? Jos ei riitä, että yhdestä telkkarista katsellaan maksukanavia, niin olkoon ilman, tai katsokoon tallenteelta. perusboksit kahteen lisätelkkuun ei paljon nykyään maksa.

Äänestä

Ei niitä boxeja tarvitse vuosittain uusia,ei ainakaan sellaisia parempia;)

Äänestä

kasvatus, kauan eläköön ;oD

Äänestä

Kommentoi aloitusta


KIIITOS kirjoitti:

Meillä 3 telkkaria ei kuulemma riitä et on maksanut tv luvan, ei pitää ostaa 3 digiboksia ja 3 digikorttia, muuten teinit hyppii silmille eli lisä kulut 400€ vuodessa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu