Kuvien siirto

Mulla on työpaikan tietokoneella muutama mulle sähköpostitse lähetetty valokuva tallenettuna.
Nyt olen aikeissa ostaa kotikoneen, mutta miten ihmeessä siirrän nuo kuvat omalle koneelleni ?
6343
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Lähetät omaan sähköpostiisi. Kai se toimii kotikoneellasikin?

Äänestä

vastaat viestiin ja laita oma osoite vastaanottajaksi. Klikkaat hiiren kakkosella kuvaa se kysyy
eri vaihtoehtoja esim. tallennetaanko kuva.

Äänestä

useitakin tapoja.Että sulla on tietokone työpaikalla?.Kyllä tämä maailma on muuttunut sitten helvetin kummalliseksi.Jos aiot hommata tietokoneen niin opettele nyt hyvä taukki KÄYTTÄMÄÄN SITÄ!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nörttineiti kirjoitti:

Mulla on työpaikan tietokoneella muutama mulle sähköpostitse lähetetty valokuva tallenettuna.
Nyt olen aikeissa ostaa kotikoneen, mutta miten ihmeessä siirrän nuo kuvat omalle koneelleni ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu