Voisiko joku ystävällisesti kertoa, että mistä saisi scania-vabis- metallisen logon, joita näkee autojen nokalla? Eivät osanneet Konalassakaan neuvoa, mutta jos täältä saisin vastauksen. Mitähän kyseinen merkki mahtaa maksaa? Kiitos jo etukäteen tiedoista.
Scania-Vabis- logo
16
6933
Vastaukset
- -----------
Ovat erittäin kysyttyä tavaraa ja aikoinaan kun kävin ruotsissa elmia kuljetus messuilla niin joku jannu noita kauppaili uustuotantona. Harmi kun ei tullut silloin ostettua hintaa taisi olla joku 40-60 euroa...
- atm
kysele kuorma-auto purkaamoista
- R470
eihän noita taho oikein purkaamoista löytyä... Oisko muita vinkkejä?
- minä ite
R470 kirjoitti:
eihän noita taho oikein purkaamoista löytyä... Oisko muita vinkkejä?
Katsotaan kuinka käy. On tekeillä uustuotantona muutamia, niistä saattais riittää myyntiinkin.
- Aarnikotka
Jostain purkaamolta hyvällä säkällä vois löytää. Itellä on 4kpl muistona 76, 110LS malleista joita aikoinani ajoin,mutten ole halukas luopumaan niistä, kuten en myöskään puskurissa sijainneista SCANIA-VABIS merkeistä.
- R620
Mitä olet valmis maksamaan merkistä?
- Esko Olavi
Täysin alkuperäisen merkin näköisiä. Myyn hintaan 135€.
Ottakaapa yhteyttä.- Hollannista saa 3
Tolla hintaa!! www.Fsb-shop.NL Olihan noita suomalaisilla myynnissä Härmässäkin, mutta työn jälki ja hinta oilivat tooooooooooooooossssssssssssssssssssiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii kaukana toisistaan!!! Eli hinta oli reilu sata ja maalaukset ja rst-osien leikkaukset oli tehnyt kaiketi joku ala-asteen käsityöluokka!!!!!
Tuolta nettisivulta saapi laatutavaraa ns. oikeaan hintaan!!! - Esko Olavi
Hollannista saa 3 kirjoitti:
Tolla hintaa!! www.Fsb-shop.NL Olihan noita suomalaisilla myynnissä Härmässäkin, mutta työn jälki ja hinta oilivat tooooooooooooooossssssssssssssssssssiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii kaukana toisistaan!!! Eli hinta oli reilu sata ja maalaukset ja rst-osien leikkaukset oli tehnyt kaiketi joku ala-asteen käsityöluokka!!!!!
Tuolta nettisivulta saapi laatutavaraa ns. oikeaan hintaan!!!Muotti teetetty ja maalaukset ym. tehty käsityönä,jälki todellakin siistiä.
Tätä EI tee ala-asteen käsityöluokkalainen!!!!!!!!!!!!!!!
Arvostella saa kun ensin näkee tuotteen.Katsomaan voi tulla Huittisiin.
Miksi tilata ulkolaiselta kun kotimaassakin on.
Soitapa 0500717175 - johtaja4
Esko Olavi kirjoitti:
Muotti teetetty ja maalaukset ym. tehty käsityönä,jälki todellakin siistiä.
Tätä EI tee ala-asteen käsityöluokkalainen!!!!!!!!!!!!!!!
Arvostella saa kun ensin näkee tuotteen.Katsomaan voi tulla Huittisiin.
Miksi tilata ulkolaiselta kun kotimaassakin on.
Soitapa 0500717175Löytyykö vielä merkkejä?
- ässäarpa
Tällä päiväyksellä tilapäismyynnissä 1 kpl aito ja alkuperäinen merkki vuosikymmenten takaa.
Hinta 140e
Jos kiinnostuit mailaa [email protected]- Fore_Scania
Aito alkuperäinen metallinen Scania Vabis keulamerkki, ikää ainakin 50 vuotta. Kuva emalia, emali yläreunasta hieman rikki. Takana teksti WESTINS ATELJE (on vieläkin Tukholmassa)
Jos kiinnostaa kyseinen merkki,
yhteydenotot ja tarjoukset
[email protected]
Voin lähettää kuvia
- Rautatievaunuvabis
Rautatievaunun merkkejä 1800 luvulta löytyy ruotsin museosta hinnat voi olla tapissa
- Anonyymi
Ruotsin huuto netissä myytiin aito uusi,hinta nousi 230 euroissa.
- Anonyymi
Lelukaupoissa vois olla myös snadeja tiimari tms
- Anonyymi
Aika hauska olet. Tiimari. Helsinkihuumoria näköjään.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Näin Enter-napilla tehdään miljardi euroa - Helsingissä
"Ei se nyt niin kovin ihmeelliseltä näytä. Tavallinen nappi, musta muovinpala, joka kököttää parikymppiä maksavan mustan2018334- 565222
- 244867
Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista
Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni284774Jätä minut rauhaan
En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv364590Ben Z: "SDP ei ole ollut 50 vuoteen näin huolissaan velasta"
"– Olen ollut eduskunnassa noin 50 vuotta, eikä SDP ole koskaan ollut niin huolissaan velasta kuin nyt. Se on tietysti h744487- 624063
- 423705
Mitä luulet, miten Martina Aitolehti pärjää Erikoisjoukoissa?
Kohujulkkis, yrittäjä ja hyvinvointivalmentaja Martina Aitolehti on mukana Erikoisjoukot-realityssä. Erikoisjoukot on402984- 452689