Minkäs ihmeen takia vanhalle kentälle on levitetty mondo, tai joku muu saman näköinen alusta?
Meinaakos ne siihen maalata oikein juoksuradat ja kaikki...
Liittyykö se jotenkin tuleviin kalevan kisoihin?
Meinaakos ne siihen maalata oikein juoksuradat ja kaikki...
Liittyykö se jotenkin tuleviin kalevan kisoihin?
Vastaukset 10
Vanhimmat
Olis mielenkiintoista nähdä pesispeliä mondolla...taitaa kimmottaa vähän liikaa ja aika hyvä siihen on myös syöksyä
Mutta ei tuolla mitään pesis peliä ole käynnissä.
Jotain miehiä laittaa mattoa kentälle.
Siis ei pesistä. Mattoa poika, mattoa.
Herra siunaa tuota ihmistä!
Ja taas meni hieman pieleen.
Näin ateistin asemassa tota herran siunausta ei ehkä niin paljon osaa arvostaa kun esimerkiksi kristillisen uskonnon piireissä...
Mutta kiitos kuitenkin.
Kai se siunaus hyvää tarkoittaa?
Kuulkka poja mitä meijjä yrjöpoika puhuu...ihminen oli alkujaan kala, mää ole ahvena...mää olen hiilest tehty ahvena:)tulkkaa onkel poja..hihhii parvelkkeelta katselin kun kunnanukot laittaa, vanhikselle mondopintaa..mutta polle polle polle älä aisalles kaki, pruit, sillä huomenna on markkinapäivä...lalalal
Noniin.
Onhan se kyllä epäilyttävää että ihminen olisi pikkuhiljaa muodostunut jostain toisesta elävästä oliosta. Naurettava ajatus.
Mieluummin uskon että joku tyyppi, ketä kukaan ei oo koskaan edes nähnyt, on taikonut ekana pallon, sinne hieman vettä ja ilmaa, pari elukkaa ja lopuksi 2 ihmistä. Ja kaiken tämän seitmässä päivässä. Paljon loogisempaa.
Tuleehan siulta ihan asiaa kun vähän puristaa... =)
Hyvää jatkoa.
Älä heitä ekaa kiveä, vaan käännä poski ennen toista.
Polttele vaan rauhassa, en mie rupee kivillä viskomaan.. Mut varo ettet putoo sieltä partsilta. Tiiänpähän kuka se oli jos ESaimaa kirjoittaa:
3.7. klo 21.05
Nuorehko mies henkilö putosi varhain eilis iltana parvekkeelta Lappeenrannassa. Leirin kaupunginosassa 2. kerroksessa tupakalla ollut mies kertoi pohtineensa evoluutio teoriaa ja silloin kokeneensa alkuräjähdyksen. Paineaalto iski minut kaiteen yli ja putosin vanhankentän uudelle mondo-päällysteelle. Kun yritin nousta ylös tunsin piston jalassani. Tupakki oli vielä suupielessäni joten poltin sen loppuun ja ihastelin uutta mondoa..se näky oli kaunis. Näin heti silmissäni kuinka oli kalevankisoissa ja naisten 100m oli alkamassa..Heidi Manninsen kiinteät pakarat olivat aivan silmieni edessä..mutta silloin ambulanssimiehet alkoivat nostaa minua baareille..
Palomiesten käytyä tarkastamassa miehen asuntoa oli ilmennyt että kaasugrillin hana oli jäänyt vuotamaan ja tupakointi oli räjäyttänyt kaasun.
Mies selvisi lievillä vammoilla ja pääsi tarkastusten jälkeen kotiin. Nyt uskon että se oli merkki Jumalalta. Enää en epäile, mies kertoi uskoon tulostaan.
Hyvää jatkoa siullekin!
No näin jos käy niin lupaan harkita jumalan olemassaoloa.
Tai ainakin hankin ne paljon mainostetut humalat. =)
Nyt röökille katsomaan kui käy...
Se on hiekkatekonurmi, joka siihen laitettiin.
Sehän siihen taitaakin tulla.
Nyt on jo pesäpallorajat maalattu kentälle.
Mites se kisapuisto?
Eikös se enää kelvannu pesis-porukalle?
Ja onkos tämä lopullinen veto vai joku lyhytaikainen tekonurmi, vaikka jotain turnausta varten?