hmm jälleen mainio JIM kanava näyttää mielenkiintoisen dokumentin:
7.7.2007 21:00
JIM D: Alue 51
JIM D Historia: Alue 51. USA:n kielsi pitkään Nevadan autiomaassa sijaitsevan armeijan tukikohdan, Alue 51:n, olevan edes olemassa. Vasta viime aikoina hallitus on joutunut myöntämään asian, mutta ei paljasta mitä paikassa tapahtuu. Jotkut silminnäkijät väittävät siellä tutkittavan maahan pudonneita ufoja, kun taas toiset väittävät siellä testattavan huippusalaista lentokonetekniikkaa.
7.7.2007 21:00
JIM D: Alue 51
JIM D Historia: Alue 51. USA:n kielsi pitkään Nevadan autiomaassa sijaitsevan armeijan tukikohdan, Alue 51:n, olevan edes olemassa. Vasta viime aikoina hallitus on joutunut myöntämään asian, mutta ei paljasta mitä paikassa tapahtuu. Jotkut silminnäkijät väittävät siellä tutkittavan maahan pudonneita ufoja, kun taas toiset väittävät siellä testattavan huippusalaista lentokonetekniikkaa.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Mielenkiintoiseksi alueen tekee myös se, että sinne kuljetetaan edelleenkin suhteellisen paljon ihmisiä "töihin". Jotkut näistä ihmisistä katoavat kokonaan, eivät todennäköisesti kuitenkaan kuole, vaan katoavat jonnekin... ehkä pois planeetaltamme.
Totta
Usa kilvillä oleva letukka kävi Juhannuksen edellä naapurin pihassa..
kovin on ollut sittemmin rauhallista.
Epäilisin kuitenkin että heidän kaikki tietonsa pyyhitään pois. Ei toiselle planeetalle. Esim. väestörekisteri keskuksesta ja kirkon kirjoista.
Jotain todella salaperäistä siellä tapahtuu mutta samalla se toimii myös pelotteena kun oletettu vihollisvaltio ei tiedä mitä siellä tapahtuu.
Olenpa peräti kuullut Arealle mennessä ihmiset hypnodisoidaan ja heidän poistuessaan heidät hypnotisoidaan uudestaan jotta muistijälki aivoista katoaisi.
Kuitenkin varoitan teitä kaikkia. Älkää alkako sorkkimaan USAn huippusalaisen paikan tietoja. Tulee vielä harmaat tai CIA perään.
Mun komerosta löytyy huippusalainen area 673. Edes minä en tiedä mitä siellä on, koska joudun aina hypnotisoimaan itseni kun otan sieltä tavaraa ja siksi en muista mitään. Samalla se komero suojaa minua murtovarkailta, koska se toimii pelotteena kun kukaan ei tiedä mitä siellä on. Ei myöskään mikään valtio voi hyökätä Suomeen koska ne pelkää että ne joutuu tekemisiin mun salaisen area 673:n kanssa, joka siis on minun komerossa. Ei edes USA koska minun komeron area 673 on jopa enemmän salainen kuin area 51. Minäkin varoitan kaikkia jotka yrittää ottaa selvää mun komerosta: kaikki jotka ovat niin joskus yrittäneet ovat menettäneet nimensä ja sosiaaliturvatunnuksensa eivätkä enää muista mitään ja harhailevat jossain tietämättä missä ovat ja miksi.
nykyään, googlella löytyy, kuvaa&muuta.
Pistäppä pari linkkiä jossa näkyy area. Disinformaatiota.
ensin tietysti wiki
Google Earthin myötä suuri yleisö on päässyt tutkimaan tuoreita satelliittikuvia sekä kolmiulotteisia kuvia alueesta. Sen sijaan esimerkiksi Microsoftin karttapalvelu on sensuroitu.
http://fi.wikipedia.org/wiki/Area_51
Glenn Campbell, who is largely responsible for Area 51's recent cultural icon status, and who wrote the definitive book Area 51 Viewer's Guide
http://www.sidestep.com/travel-info-g2840108-t18827-a_close_encounter_with_area_51_las_vegas_nv
http://www.usatourist.com/english/adventurephototours/tours3.html
http://www.ufomind.com/area51/events/highway_bill/articles/oc_reg_960428/
kuvaa
http://img32.imageshack.us/img32/6646/area517bc.jpg
http://psychicspy.com/nellis.html
"Extraterrestrial Highway"
http://en.wikipedia.org/wiki/Nevada_State_Route_375
http://www.youtube.com/watch?v=Z7jrmkeU78I
http://www.youtube.com/watch?v=WLHJastMw9Y&NR=1
Kaveri meni kerran unessa sellasiin varastoihin tutkimuskierroksilla. Varastoissa oli erilaisia muukalaisia tuubeissa ja aluksia siellä täällä.
area51-sen näkee muuten googlen satelliittikameran kautta
Mitä kertoisi sateliitti kuvat, onko niitä alueelta olemassa.
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=1000000000000003&conference=4500000000001147&posting=22000000027380110
hakukoneella lisää.