Onko kokemuksia Keski-Pohjanmaalta löytyvistä keittiöfirmoista? Hinta-laatu-suhdetta ja kokemuksia.
Entäpä asennukset ja kokoaminen, onnistuuko keittiökalusteiden asennukset pariskunnalta, jolla vasara pysyy kädessä?(tietysti sähkö/vesi ammattilaisille) Onko siis kokemuksia asennuksista?
Entäpä asennukset ja kokoaminen, onnistuuko keittiökalusteiden asennukset pariskunnalta, jolla vasara pysyy kädessä?(tietysti sähkö/vesi ammattilaisille) Onko siis kokemuksia asennuksista?
Vastaukset 3
Vanhimmat
Sievin kaluste vai mikä nyt lienee nimeltään..
vääriä ovi, vääriä osia, huonosti kasattu... jne
Siellä ainakin myyjä on erittäin mukava, asiallinen, ERITTÄIN taitava suunnittelija, osaatehdä kauniita keittiöitä.... Pyysimme sieltä tarjouksen ja KOKO talon kalusteet n10000e... Eli ei mielestäni kovinkaan kallis kun siihen sisältyi keittiö, khh, 2vessaa ja 2mh sekä tuulikaappi. Keittiön osuus tais olla jotai 5000e. Petra keittiöt on Ykan Rautian merkki. Laadusta en osaa sanoa koska itse päädyimme kuitenkin Raahen Puustelliin vaikka muutaman tonnin saimme laittaa lisää rahaa.
Haapajärvellä on Poutapäivät/Elega keittiöt mutta sieltä emme edes tarjousta kysyneet huonon maineen takia vaikka eihän kaikkia juttuja aina kannattais uskoa. Reisjärvellä on Eräkaluste niminen firma. Käyppä nettisivuja vilkaisemassa. On erittäin hyvämaineinen pikkufirma ja edullisempi kuin suuret puljut. Entisessä rivariasunnossamme oli heidän tekemä vessa ja oli kyllä kaunis ja kestävä!!!!!!!!
Aika kalliilta kuulostaa tuo rautiakin. käy kahtoo näitä pieniä firmoja. joustavuutta löytyy ja ymmärrystä. asiakkaan ei ole pelkkiä kasvottomia ihmisiä. esim. profiiliovi myy hyviä kalustoja.