..on kyllä piristysruiske nasevine mielipiteineen
tässä foorumissa.
Mä olen nauranut vedet silmissä, kaiken tän marinan keskellä, mitä täällä saa lukea.
En väheksy kenenkään huolia, olen itsekin yh ja 3 lasta. Mutta elämä on pitkälti sitä miten sen ottaa.
Ja minä suosittelen, että ottakaa se mies saman katon alle, vasta kun lapset on kasvatettu isoiksi.
Ihanaa kevättä kaikille!
tässä foorumissa.
Mä olen nauranut vedet silmissä, kaiken tän marinan keskellä, mitä täällä saa lukea.
En väheksy kenenkään huolia, olen itsekin yh ja 3 lasta. Mutta elämä on pitkälti sitä miten sen ottaa.
Ja minä suosittelen, että ottakaa se mies saman katon alle, vasta kun lapset on kasvatettu isoiksi.
Ihanaa kevättä kaikille!
Vastaukset 10
Vanhimmat
vois vaikka ottaa akan itelleen ....
Keke ja huumorin kukka! En tosin tiedä, palstaa vasta vähän aikaa seuranneena, miten tosissaan hän on, mutta mulle on nauru kelvannut!
Kaikkea niin vakavasti pidä ottaa... Aamut siinä vaan vähenee turhan nopeesti.
Kekelle ja muille HAUSKAA VAPPUA!
ja vie meiltä naiset!
Niin se on. Nainen haluaa loppujen lopuksi alistua ja olla miehen OHJATTAVANA poislukien tietty nämä häiriintyneet yksilöt, feministit. He joutuvat helvettiin hiiliä lapioimaan. Onhan mies PERHEEN PÄÄ ja saran päämies, ollut kautta aikojen. Naisen oikea paikka on kotona lasten kanssa, ei missään työelämän uraputkessa eli pikkujouluissa hikisen johtajan alla pumpattavana niin kuin monesti on tullut ilmi. Onhan se tietysti näppärä keino päästä työelämässä eteenpäin jos muita avuja ei ole. Tietenkin täytyy olla myös MUODOLLISESTI pätevä. En ymmärrä tätä yhteiskunnan vouhotusta uranaisista, nainen ei kuulu työelämään, se on luonnotonta. Mitä helvetin hyötyä heistä siellä on? Nainen on SYNNYTTÄJÄ joka luo uutta elämää, hänen paikkansa on siis kotona huoltamassa lapsiaan ja eritoten miestään. Mies tuo leivän ja toimeentulon perheeseen, sen pitäisi riittää, näin on ollut ennenkin ja parempi olla nytkin. Olkoon miten kovapintainen nainen tahansa, kun tosimies tulee kohdalle, siinä hakaset on löyhässä, tämä on nähty monta kertaa!
Kenen mieleen on ja kenen ei...
Tahallanhan hän täällä ärsyttää.. ja todella saa joskus ärsyyntymään noilla naisia aliarvostavilla jutuillaan.
Jos se jonkun mielestä on huumoria niin ei siinä mitään.
Mutta kun ,itse on elänyt konkreettisesti sellaisen miehen kanssa ,jonka mielipiteet naisista sitten loppujen lopuksi olivatkin tuota ,nyrkin ja hellan välissä ja se että naiset on vaan luotu synnyttämään lapsia ja olemaan miehen alamaisia, niin kyllä tuon kaverin jutut jossain määrin ärsyttää.
Etten kyllä pitkällä tikullakaan koskisi tuollaiseen kaveriin...
Keke ei KOSKAAN LYÖ NAISTA ! Se on varma se !
Huhuu Sensu-Elli ja Marinetti, viekää jo tuo yks ääliö pois! Nurkan taa ja l... .
Olis meillä muilla hauskempaa!
totuudentorvea!!Älkäähän nyt...
Keke päästellee suustaan sovinismin kukkassii ja sukii samalla sylellä olematonta tukkaansa pois korvalliselta.Housuntakaamus melekein puhki ja tyttöset sannoo jotta huumor'miehii.
Kaikkien Torvien totuuksien toitottaja,sanon minä.
Ottakkaa tytöt ja naikaa..Hyyyvä Mieees!
Kai siustakkii saa leikkii laskea,Luikur?
ja sosiaalisesti ja seksuaalisesti väärinkäytät, sen voi todeta kirjoituksista, muu pahoinpitely kävisi ilmi näkemällä.