Onko biltema vahvistin tai joku muu halpis hyvä peruskäyttöön.
Mielipide
Halpavahvistimista
2349
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Ainakin toimi niinkuin pitää tehojakin mukavasti , uusista en tiedä, .
virtaliittimet on ainakin huonot, halvoista ehkä monacorit ovat parhaita, niissäki valitettava ongelma on turhan loivat suodattimet subbarikäytttön.
Autostudion e sarjaa tai monacoria jos halpaa haluat tai sitten käytetyistä.
Itse esim ostin huutonetistä muutamalla hassulla kympillä mds audiophile vahvistimen ja hyvin toimii, pieni riskihän se tietenkin aina on.
Perusvahvarina ainakin Bilteman Competition 2x50w toimii käytössäni hyvin. Toki pyöritän sillä ainoastaan etukaiuttimia, enkä täten tunne sen toimivuutta raskaasti kuormitettuna. Suotimia saatika Tri-mode kytkentää en ole kokeillut, mutta jos laatu vastaa aiemmin käytössäni ollutta Bilteman 3-tie jakosuodinta on laatu melko kehnoa.