tontti rannalta....

Mistä löytyisi edullinen tontti.(Järven rannalta)Toiveena Etelä-Suomesta,mielellään Lahti-Mikkeli väliltä.Käy myös edullinen mökki
2729
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Voi näitä ympäripyöreitä kysymyksiä.
No ei ainakaan täältä palstalta löydy rantatonttia.

Äänestä

Hei etuoveltahan niitä löytyy. Esim. etelä-savossa on tällä hetkellä noin 200 vapaa-ajan tonttia myynnissä. Tosin suurin osa on pahasti mikkelin takana.
Itse ostin noin 3,5 vuotta sitten kesämökkitontin, kun sain vihjeen tuttavalta tekstiviestillä.
Jos tuttavia tai sukulaisia ei ole mökkisuomessa,
kannatta lukea maakuntien lehtiä ja ottaa yhteyksiä välittäjiin jotka toimivat mökkisuomen aluella.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


mökille halajava kirjoitti:

Mistä löytyisi edullinen tontti.(Järven rannalta)Toiveena Etelä-Suomesta,mielellään Lahti-Mikkeli väliltä.Käy myös edullinen mökki

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu