kun tätä toyota palstaa lukee
niin saa sen käsityksen,että tojot on vikoja täynnä.
jatkuvasti kysellään neuvoja jos jonkinlaiseen vikaan
että onko noi toyotat vikoja täynnä?
niin saa sen käsityksen,että tojot on vikoja täynnä.
jatkuvasti kysellään neuvoja jos jonkinlaiseen vikaan
että onko noi toyotat vikoja täynnä?
Vastaukset 10
Vanhimmat
Niin, tälle palstalle kirjoittelevat ne jotka ovat kateellisia, asiasta tietämättömiä tai muuten tyhmiä ! Toyotasta ne eivät tiedä mitään, kunhan vain ovat keksineet jotain mollaattavaa. Tiedän, yli 20 auton ja niistä yli 10 Toyotan kokemuksella, että Toyota on selvästi kestävin auto, vähävikaisin ja parhaiten arvonsa säilyttävin. Näkeehän sen myyntilukemista Suomessa, joka kokoluokassa Toyota on ykkönen!
tiivistyy. Siitä on viestisi aito todiste. Leimaatko samalla kaikki vikoihin apua pyytävät tojotistit provoilijoiksi? Minulla on vasta 30 vuotta kokemusta auton omistamisesta ja voin vakuuttaa, että Toyota kestää hyvin vain jos se huolletaan säännöllisesti. Sama koskee kaikkia muitakin automerkkejä.
Lueppa viestini uudestaan, oliko siinä sana "kaikki". Paljon on provoja, mutta, eniten varmaankin kateellisia. (Kun luonto ei anna periksi myöntää tai olla hankkimatta Ranskiksen tilalle luotettavaa Japanilaista) No, mulla on sinua paljon enempi kokemusta autoilusta ja ammatiksenikin ajoin parivuosikymmentä! Jännä viittaus sinulla "jos autoja huolletaan säännöllisesti" tottakai kaikkia autoja pitää huoltaa, sehän on päivänselvä asia! Kaikissa autoissa on vikoja, toisissa enemmän ja toisissa vain on vähemmän!
Paljon vikoja nykytoyotissa
Vähän on huollettavaa. Jos tojon laatu laskee níin vaihdan kyllä merkkiä. Nyt vielä asiat huipulla. Mutta päivitetetty ave pelaa kuten tojolta odotettaan.
www.mese.fi/forum ja tiedät mitä paskojen autojen kanssa eläminen tarkoittaa. Tutkiskelepa sitten vielä a-katsastuksen tilastoja merkeistä, jotka joutuvat menemään katsastuksiin useammin kuin kerran vuodessa. Sieltä et tojotaa löydä, mutta näitä "laatuautoja" kyllä. Kortti on ollut vuodesta -82 ja automerkkejä tojota, wolkkari, volvo, mazda, mb ja ford. Kilometrejä vuodessa tulee yli 35000 ja nykyisin en enää edes katso muihin merkkeihin kuin tojotaan. Tojotalla on edelleen paras hinta-laatusuhde, josta toiset merkit voivat vain haaveilla.
Volsua ja meseä oli. Sitten ostin leikkikaluksi tojon, mutta se kestikin paremmin kuin ykköset. Sen jälkeen en ole muihin rahojani laittanut enkä vähään aikaan laita. Pahinta on jos autoa joutuu vähän väliä korjauttamaan. Tojo kestää hyvin ja on mukava.
Todella on laatu heikossa jamassa tojolla;
http://www.hs.fi/kuva/1135228066879?orientation=horizontal
Että suurin osa noista kirjoituksista on skeidaa. Parhaan tapauksen muistan kun eräs kirjoitteli Hiacen vioista ja vastaili itselleen vieläpä seitsämän kertaa, kukaan muu ei edes keskusteluun osallistunut. Harmi vain ettei seriffi voi itse suoraan laittaa /!ban komentoa
kysyä. toyota on suomen yleisin auto, eli kai niitä
kysymyksiäkin tulee eniten.