Miten esitetään

Pitääkö jalat asetella, pidetäänkö hännästä kiinni kuten esim. noutajilla olen nähnyt tehtävän. Mitä pitää huomioida muuta? Pentu on kohta siinä iässä että eka epävirallinen näyttely siintää näköpiirissä.
2324
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat
  • Rottweiler esitetään vapaasti. Tämä ei siis ole ns. aseteltava rotu. Jos mahdollista, voi huomaamatta siirtää jalkoja parempaan asentoon, mutta koiraa ei muuten asetella millään tavalla. Eli sen on tarkoitus seistä itse. Voit opettaa pennulle "seiso" käskyn, helpottaa kummasti näyttelyissä. Opeta pentu seisomaan edessäsi nätisti,esim. makupalan avulla.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Rottweilerpentu kirjoitti:

Pitääkö jalat asetella, pidetäänkö hännästä kiinni kuten esim. noutajilla olen nähnyt tehtävän. Mitä pitää huomioida muuta? Pentu on kohta siinä iässä että eka epävirallinen näyttely siintää näköpiirissä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu