fudiksen pelaamisen alottaminen

triss

muiks! olen orimattilassa asuva 16 v tyttö, ja oon ollu jo tosi kauan kiinnostunut alottamaan jalkapallon pelaamisen. en sano että oisin hyvä siinä, mut haluun oppia ja nautin siitä. missä olis mahdollisuuksia päästä treeneihin tms. , tai oisko muita samanikäisiä samalta suunnalta aloittelijoita jotka haluis keskustella asiasta tai jos vaik yhdessä alotettais pelaaminen? auttakeehan! :)

1

448

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • -Heppatyttö-

      Heips! Minäkin olen ollut kiinnostunut jalkapallosta todella pitkään. Ala- asteella pelasin väli- ja liikuntatunneilla ja kotona potkiskelin jonkun verran, mutta viime syksynä sitten vihdoin päätin aloittaa joukkueessa. Ja kyllä kannatti! Onhan siinä tosin omat vaikeutensa aloittaa näin "vanhana", sillä muut samanikäiset ovat pelanneet jo useita, useita vuosia. Nyt kadun hieman, etten aloittanut jo aiemmin... Mutta mene sinäkin vain rohkeasti mukaan! Voithan kysyä vaikka liikunnanopettajaltasi lähiseudun joukkueista. Eikä pelaamisen välttämättä tarvitse olla vakavaa! Hyvä vain, kun on harrastus, josta todella tykkää. Onnea sinulle yritykseen!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä ominaisuutta arvostat eniten hänessä?

      Ihastuksessasi, rakkautesi kohteessa
      Ikävä
      191
      3155
    2. Oletko kertonut jo muille tunteistasi?

      Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.
      Ikävä
      66
      2882
    3. Miksi mies kääntyy poispäin

      Ja teeskentelee, ettei näe minua, kun törmäämme vahingossa? 🫣
      Ikävä
      203
      2260
    4. Kerro kaivatustasi.

      1. Minkälainen koti 2. Ammatti 3. Ulkonäkö 4. Ikä
      Ikävä
      74
      1906
    5. Kysy jotain kaivatultasi

      Laita tunnisteet molemmista
      Ikävä
      102
      1803
    6. Kesä, kesä!

      Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k
      Tunteet
      9
      1741
    7. Minkälaisesta seksistä

      haaveilet kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      108
      1595
    8. Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.

      Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes
      Maailman menoa
      219
      1186
    9. Kai me nainen jollain tasolla tykätään

      Toisistamme kun tämä on kestänyt niin kauan
      Ikävä
      81
      1140
    10. Tarkkanäköisyys

      Oon muuten pirun hyvä huomaamaan asioita! Senhän sä varmaan kyllä jo tiesitkin.
      Ikävä
      95
      1099
    Aihe