Eläintarha

Osaisko joku sanoa miten kaukana tää eläintarha on keskustasta ja ne jotka on käyny nii millä ootte menny ja menikö koko pvä sielä?
2528
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Eläintarha on jonkin matkaa kaupungin keskusta. Mentiin ensin metrolla Holešovicen asemalle ja siitä bussilla 112 päätepysäkille asti. Matka kesti n. puoli tuntia. Bussimatka vie suurimman osan ajasta. Takaisin päin oli tarkoitus tulla jokilaivalla, mutta vesi oli liian matalalla joten se ei valittettavasti onnistunut.

Nähtävää riittää koko päiväksi. Kannattaa myös kiertää viereisen Trojan palatsin puutarha, on upea.

Äänestä
  • ...bussi on todennäköisesti aivan tupaten täynnä. Varsinkin lastenrattaiden kanssa saa tapella ihan tosissaan muiden lapsiperheiden kanssa, että mahtuu kyytiin. Mutta itse eläintarha on hieno ja kaunis paikka. Kokopäivän siellä saa kulumaan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


zzzzzz. kirjoitti:

Osaisko joku sanoa miten kaukana tää eläintarha on keskustasta ja ne jotka on käyny nii millä ootte menny ja menikö koko pvä sielä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu