mä en nyt tajuu tätä tilannetta. eli mun luokalla on yks kiva jätkä, me ollaan sen kaa ihan hyvii kavereit. se aina kiusottelee mua, ja jos esim. kävelee mun tuolin ohi nii aina potkasee sitä tai jotai, sit kerran mä olin kavereiden kaa, mut en puhunut mitään, seisoin vaa vieres, sit myöhemmin se jätkä sanoi et, seisoit vaa siin yksin, vaik et tuntenutkaa ketään, siis ei millään ivallisel sävyl vaa silleen normaalisti, eli se siis kattoi mua? onks se kiinnostunu, vai mikä sitä vaivaa? sit se naurattaa mua, tekee kaikkee ilmeitä jne. muuten se kyl on monien muijien kaa kaveri ja flirttailee muittenki kaa. sit jos mä oon vihainen jolleki mun kamulle, nii se on aina mun puolella. mikä sil on? vitsi ku ei noist jätkist saa koskaa selvää... voisko joku kiva ihminen selittää, tai ainaki yrittää...? Kiitos! =)
siis mitä ihmettä?
chasity
4291
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
eihän noista miehistä ikään tiiä, mitä niien pääsä liikkuu ;) Mutta jospa kysysit siltä ihan suoraan (kahen kesken), että mitä mieltä se on susta/mitä se tuntee sua kohtaan? Tykkääksä siitä? Ymmärrän kyllä että vaikee kysyy suoraan mitään tollasta mutta saatpahan ainakin selville sen tunteet :))
joo no toi on helppo!!! se yrittää päästä sun pöksyihis!!! vanha taktiikka tääl turus!!! ekaks ollaan kivoi ja sit ruvetaan vakaviks ja sit dumpataa!!! opi elämän säännöt!!!
AUTS!! Miten pessimistinen asenne elämään... mut pakko myöntää, niinhän se, ikävä kyllä, taitaa olla... =(
no ei se kaikkii koske mut yleensä se on nii!!! testaa jätkä jos se ois poikkeus tapaus!!!!!