ehdottomasti.itse kävin toukokuussa kahdesti ja rusketus on kauniinpi kuin koskaan.
0Äänestä
ehdottamasti
käydä! mua jäi ihan harmittamaan etten käyny heti hamamissa, kun tulin, olis ollu väri vielä parempi!
0Äänestä
tiedä
huhua vai ei. Mutta henkilökohtaisesti mulla ei ainakaan ollut mitään vaikutusta rusketukseen sillä kävinkö hamamissa vai en. Olen lomaillut siellä lähes 30 kertaa joten kokeiltu on,olo on tosi hyvä ja rento hamamin jälkeen,sen puolesta voin suositella. Mutta rusketuksen suhteen,noh,jokainen kokeilkoot itse. Suomessakin voit ennakkoon "auttaa" ihoasi ottamaan paremmin aurinkoa vastaan,kun laitat saunan lämpiämään,menet heti sinne,hikoilet kunnolla ja karhealla sienellä harjaat iholta kuolleet ihosolut pois. Sama vaikutus kuin hamamissa.
Vastaukset 3
Vanhimmat
ehdottomasti.itse kävin toukokuussa kahdesti ja rusketus on kauniinpi kuin koskaan.
käydä! mua jäi ihan harmittamaan etten käyny heti hamamissa, kun tulin, olis ollu väri vielä parempi!
huhua vai ei.
Mutta henkilökohtaisesti mulla ei ainakaan ollut mitään vaikutusta rusketukseen sillä kävinkö hamamissa vai en.
Olen lomaillut siellä lähes 30 kertaa joten kokeiltu on,olo on tosi hyvä ja rento hamamin jälkeen,sen puolesta voin suositella.
Mutta rusketuksen suhteen,noh,jokainen kokeilkoot itse.
Suomessakin voit ennakkoon "auttaa" ihoasi ottamaan paremmin aurinkoa vastaan,kun laitat saunan lämpiämään,menet heti sinne,hikoilet kunnolla ja karhealla sienellä harjaat iholta kuolleet ihosolut pois.
Sama vaikutus kuin hamamissa.