viisariliike

minkäd ikädenä vauvat alkaa tekemään ns. viisariliikettä? meillä 2,5kk poika ja se oli yön aikana tehny puol ympyrän ja olin kyllä aamulla ihmeissäni kun poika oli eri suunnassa nukkumassa mihin sen illalla laitoin:)
1418
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

...saman ikäisenä poika alkoi pyörimään ympyrää sängyssään. Ihmettelin kans aamuisin kun poika oli milloin missäkin asennossa... juurikin viisariliike varmaan kyseessä =) Poika nyt pian 4 kk ja pyörii edelleen =)))

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vai mikä? kirjoitti:

minkäd ikädenä vauvat alkaa tekemään ns. viisariliikettä? meillä 2,5kk poika ja se oli yön aikana tehny puol ympyrän ja olin kyllä aamulla ihmeissäni kun poika oli eri suunnassa nukkumassa mihin sen illalla laitoin:)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu