entlebuchinpaimenkoira

pentuja?

Onko Entlebuchinpaimenkoiran pentuja vaikea saada? Suomessa ei vissiin paljoa ole kasvattajia?

4

5640

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ablari

      pentuja on ollut saatavilla, viimeisin pentue tänävuonna, ja seuraava suunnitteilla ilmeisesti. Sennen sivuilta ja pentuvälityksen kautta saat lisää tietoa. Buchi on myös työtä tekevä koira, sopii aktiiviselle ihmiselle erinomaisesti:) Suomessa on 3-5 kasvattajaa.

      • Nimetön

        Hei kaikki entlebuchien omistajat ja rodusta kiinnostuneet! Olisin kovin kiinnostunut saamaan lisää tietoa rodusta. Sennen-sivuilla olen jo käynyt ja koirakirjoista lukenut, mutta olisi mukava kuulla ihan arkipäivän kokemuksia rodun kanssa touhuilevilta. Näyttelyissä olen nähnyt kerran muutaman entlebuchin livenä, mutta olisi myös mahtavaa jos Tampereen lähistöltä löytyisi koira johon saisi tulla lähemminkin tutustumaan. Jos joku viitsii vastailla, niin voi kirjoittaa suoraan mun sähköpostiin : [email protected]


    • Minna
    • Anonyymi

      Ei paljoa ole. Itse on ollut vähän ongelmia saada edes nuo neljä kotiin, Suomesta sain kaksi, ja Ruotsista yksi, Sveitsistä asti, yksi. Kaksi narttua ja kaksi urosta, onneksi ollaan selvitty urostappeluilta. Hyvin lempeitä, totttelevaisia, älykkäitä, leikkisiä, rauhallisia, koiria ovat. Luulin, etten ikinä saisi tuota rotua, mutta lopulta sainkin. Ja ne, kaikki, neljä. Sveitsistä tuleminen kesti yhteensä kuukauden, no, ilmanko, s.

      Kannattaa vaan olla kärsivällinen, ja, jopa, tarpeen, tullen, kannattaa, ulotta, a, etsinnät, ulko, maille, ulkomaille, .

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      Oikein häiritsee?
      Ikävä
      152
      2125
    2. Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa

      Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir
      Maailman menoa
      335
      1333
    3. Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?

      Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.
      Ikävä
      94
      1265
    4. 157
      1168
    5. Hitto että tekis

      Mieli saada sua
      Ikävä
      68
      981
    6. Minä tiedän sen

      Sinun ei tarvitse nainen sitä sanoa, minä tiedän jo sen.
      Ikävä
      35
      948
    7. Minkä kultakimpaleen

      Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik
      Ikävä
      31
      899
    8. Ikävä on häntä

      Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos
      Ikävä
      59
      858
    9. Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?

      https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta
      Maailman menoa
      26
      832
    10. Onko kaivattusi

      Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?
      Ikävä
      46
      799
    Aihe