5 kk:n rokotus

Huomenna mennään neuvolaan ja neiti saa toisen rokotuksen ( 5kk). Onko teidän vauvoille tullut oireita toisesta rokotuksesta?
4301
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

...tullut mitään...Pistokohdassa oli vain se mahollinen patti, mut ei se aiheuttanut ,itään vaivaa tytölle...

Äänestä

Ensimmäisestä huusi monta tuntia toisesta ei mitään.

Äänestä

yksi ja sama Pentavac- vitosrokote. Kolmas tulee sitten vielä 1v-neuvolan yhteydessä. Meillä ei ainakaan tullut yhdestäkään pistoksesta muuta kuin pieni jälki pistoskohtaan...

Äänestä

Ei tullu ainakaan meidän pojalle mitään oiretta. Hyvin mennyt molemmat rokotukset. Seuraava sitten vasta 1 vuotiaana.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mokka kirjoitti:

Huomenna mennään neuvolaan ja neiti saa toisen rokotuksen ( 5kk). Onko teidän vauvoille tullut oireita toisesta rokotuksesta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu