Tietoasema

Onko kellään kokemusta Tietoasemasta työpaikkana?
51441
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

varmaa tietoa huomisesta säästä?

Äänestä
  • Ei se auringon valo tai sadepilvi sinne pimeään koppiisi pääse sisälle, senkin tyhmä työntekijä.

    Äänestä

  • Työnantaja kirjoitti:

    Ei se auringon valo tai sadepilvi sinne pimeään koppiisi pääse sisälle, senkin tyhmä työntekijä.

    Jos asenne työntekijöitä kohtaan on tuo, niinkuin tuo työnantajaksi tekeytyvä osoittaa, niin eipä ole hurraamista. Sietäis mennä nimimerkki työnantajan vähän itseensä! Eli kukas se tyhmä oikeasti onkaan..

    Äänestä

  • huh mikä asenne kirjoitti:

    Jos asenne työntekijöitä kohtaan on tuo, niinkuin tuo työnantajaksi tekeytyvä osoittaa, niin eipä ole hurraamista. Sietäis mennä nimimerkki työnantajan vähän itseensä! Eli kukas se tyhmä oikeasti onkaan..

    Totuus on, että IT-alalla nörtit tekevät töitä pimeissä kopeissaan.

    Työsuojeluviranomaisen kannasta kaikki johtuu. Työtilassa oleva valonlähde aiheuttaa näyttöpäätteeseen heijastuksia jolloin työntekijän näkökykyyn kohdistuu jatkuva terveyshaitta. Tästä syystä viranomaiset ovat määränneet nörtit pimeisiin koppeihin.

    Äänestä

Mutta jotkut ovat onneksi älynneet lähteä pois. Katsokaas tätä linkkiä

http://www.tietoasema.fi/default_1024.asp?id=34&session=513bftdcmsmv28nq9ov0vukqh4

Puolet noista työntekijöistä eivät ole enää talossa, ja osa on lähtenyt jo yli vuosi sitten. Silti heidän yhteystiedot ovat vielä tuolla. Tämä kuvastaa yrityksen "hällä väliä" suhtautumista asiakkaisiin ja työntekijöihin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


------- kirjoitti:

Onko kellään kokemusta Tietoasemasta työpaikkana?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu