haluaisin aloittaa kosketinsoittimien (pianon) soiton mutta kyseiset vempaimet ovat aika lailla utopiaa.. eli mitä tulisi ottaa huomioon?
Eli tarkoituksenani on opetella soittamaan, eli mitään huippuhyviä en tarvitse..mutta ei silti mitään paskaakaan.
kosketinsoittimet?
Nimetön
2
622
Vastaukset
- Koti muusikko :)
Eipä siinä muuta oo huomioitavaa kuin että koskettimet on täyspitkät ja niissä after-touch toiminto eli se tarkoittaa sitä et mitä kovemmin hakkaa niin sitä kovemmin kuuluu :) Casio on hyvä aloittelijan urku. Soundit on kohdallaan ja nykyään niissä taitaa olla aika hyvät opetus jutut valmiina.
- koskettimet
täytyy olla 88 kpl painotettua kosketinta (unohda aftertach) Scaled Hammer Action SHA. Joka jäljittelee oikean pianon tuntumaa. esim. Casio PX-110 Privia digitaalipiano.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614398KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1523221Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo482512Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?512455- 1022154
- 241893
- 231642
- 301616
- 1611484
- 351261