Kaunis kiitos Viipurintien hidasteista, tosin ne eivät vähennä moottoripyörillä hurjastelevien järjetöntä hurjastelua. Parhailllaan tälläkin hetkellä jolu hurjastelija ajaa n. 100 km /h vauhtia ja vaarantaa muiden tiellä liikkuvien elämää kapealla ja mutkaisella tiellä. Sama meno on ollut monena aamuyön tunteina. Ölisikohan poliiseilla taas aihetta pitää pieni ratsia ? Vai pitäisiköhän muiden tiellä henkensä kaupalla liikkuvien laittaa vaikka tänne keskustelupalstalle rekisterinumeroita, joista selviää ne kusipää hurjastelijat ?
Viipurintien
hidasteet
4921
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Missä Viipurintiellä on hidasteet? En oo viel törmänny... Vallinkoskentiellä kyl löytyy pari kappaletta.
mutta taas on jätetty aukko,että kahjot moottoripyöräilijät pääsevät kiertämään. Milloinhan saataisiin kunnon hyppyrit hidasteeksi?
Täytyy todella ihmetellä sitä, että miksi hidasteet tehdään vain kattamaan puolet tiestä. Moottoripyrillä nimenomaan ne suurimmat hurjastelut tapahtuu ja hidasteet eivät estä sitä menoa. Jos olisi koko tien kattavat kunnon hidasteet, niin pyörienkin olisi pakko hidastaa.
tehdään suojatiehen kiinni, luulisin niillä olevan enemmän tehoa jos ne olisivat vaikka 10 metriä ennen suojatietä. autoilija tai mopo tai moottoripyörä, joka ei huomaa hidastetta menee pasmat sekaisin ja jos vielä jalankulkijakin ylittämässä tietä on tilanne valmis.