PHUKET HINNOITTELEE ITSEAAN ULOS

suoraan paikan paalta

Hinnathan on ihan sikamaiset! Teepparit on kovan tinkimisenkin jalkeen n.5-10 euroa,kun niissa vilahtelee jokin piraattimerkki.Kengat jarjestaan menee 15-20 euroon.Hieronnat,mani-ja pedikyyrit on laadukkaita ja edulllisia,tanaan juuri pedikyyri n.2 euroa.Mutta tata menoa hinnoittelee Thaimaa itseaan pihalle!Luonto on kaunis,retket upeita ja esim.Singaporeen tai Malesiaan paasee taalta 30 eurolla.Thaimaassa ehka harskeimmat myyjat tulee Intiasta.Kiinalaiset olivat lahinna liikuttavia,kun hinnoista kaannettiin peista.Sori,tasta puuttuu a-kirjain.

6

2817

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 13 kiloa tuliaisia Suomeen ...

      Paljon sinä maksat!
      T-paidat on alle 5 euroa ja kengät 7-10 euroa.

      • ns.tuontikengistä

        Heillä rajana oli n.20 euroa, alkuhuudatus alkoi n.50 eurosta.Että kyllä tapeltiin hinnasta.


    • billanbongi

      Niinpä! Sepä se kun kaikki urpot turistit maksaa ihan mitä tahansa ja mistä tahansa niin tietty se nostaa hintoja. Pitää pystyä kävelemään ulos kaupasta jos rupee hinnat hirvittää eikä maksaa noita kiskurihintoja.

    • meni....

      Phuket haluaa varakkaita turisteja.

      "Luonto on kaunis,retket upeita" niinpä niin, ja niistä ollaan valmiita maksamaan ja sitä idylliä pilaamasta halutaan pois sellaiset turistit, jotka ovat siellä ostamassa euron T-paitaa.

      • markkinoilta

        Niin rikkaita ei loputtomiin riitäkään,että maksaa ensin maltaita matkasta ja sitten vielä perillä rokotettaisiin paikallisille mafioille (niitä todella on!)törkyhintoja jostain "eksotiikkalisästä".Ehei! Itsekin siellä matkaavana teen esim.silmälasitilaukset tai räätälöinnit.Tarkka täytyy rahan kanssa olla.Silloin useammatkin matkat ym.mahdollistuu.


      • kustis
        markkinoilta kirjoitti:

        Niin rikkaita ei loputtomiin riitäkään,että maksaa ensin maltaita matkasta ja sitten vielä perillä rokotettaisiin paikallisille mafioille (niitä todella on!)törkyhintoja jostain "eksotiikkalisästä".Ehei! Itsekin siellä matkaavana teen esim.silmälasitilaukset tai räätälöinnit.Tarkka täytyy rahan kanssa olla.Silloin useammatkin matkat ym.mahdollistuu.

        Moroja!

        Ku jotain kummiski pitää ostaa.
        En yleensäkään ostaa turhii. Kummiski viime kerrall kuulin, et olin maxanut liikoja, se siitä.
        Kalevassa oli "patelta" juttu, et "crossi jalkineet tai sinne päin maxo thaimaas 2 euroa, suomes 40 euroa. Eli ostakaa sielt mieluiten!

        Varokaa virusta. Nyt se o mun konees!!!!!!!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen

      ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?
      Maailman menoa
      159
      4586
    2. Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!

      Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville
      Suomalaiset julkkikset
      73
      4347
    3. Muistan vuosikymmenten takaa

      Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.
      Ikävä
      13
      3496
    4. Montako mitalia Suomi saa talviolympialaisista?

      Nyt heittäkää veikkaus Suomen mitalisaldosta ja mistä lajeista metallilätkät tulevat. Oma veikkaukseni on 6 mitalia. -
      Maailman menoa
      131
      3098
    5. Voiko kaivattu olla liian vanha?

      Tai muuten huonokuntoinen...
      Ikävä
      188
      2812
    6. Kokemuksia Rehux Oy yrityksestä työpaikkana?

      Jonkin aikaa seurannut kyseistä firmaa sivusta, näyttäisi, että tälläkin hetkellä olisi peräti 3 eri roolia tai paikkaa
      Työpaikat
      39
      1817
    7. Missä näit viimeksi kaivattusi?

      Menikö kohtaaminen hyvin vai ujousko esti lähestymästä?
      Ikävä
      72
      1582
    8. Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?

      SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka
      Maailman menoa
      60
      1523
    9. Jos mies oikeasti haluaa sinut

      Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois
      Ikävä
      120
      1281
    10. IS: Riitta Väisänen kärsii ikävästä vaivasta - Vaipparalli ja 40 antibioottikuuria takana...

      71-vuotias Riitta Väisänen on kertonut tuoreista terveysongelmistaan. Väisänen on kertonut julkisuudessa jo aiemmin vaih
      Terveys
      18
      1195
    Aihe