Kyllä on kesällä mukava katsella, kun kaupungissa liikkuu paljon kauniita eri ikäisiä äitejä lapsiaan ulkoiluttaen. On vielä tulevaisuuttakin, kun nuo onnelliset ja asiastaan innostuneet äidit kasvattavat meille tulevia kansalaisia noista ihmisen aluista.
Kesä ja
äidit ;)
81556
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
...positiivista palautetta tällä palstalla.
Ja haluan kiittää myös niitä isiä ketkä touhuavat lastensa kaikkea kivaa.
(sinänsä oma lehmä ojassa, että minä olen yötöissä = nukun päivät, ja mieheni on pojan kanssa kotona. Joka päivä he käyvät kävelyllä, yleensä satamassa/hiekkalinnassa ja muutenkin... Olen enemmän kuin onnellinen hyvästä isä-poika -suhteesta!)
;-)
Joo meidänkin tuttavapiirissä on nykyisin isät tosi paljon mukana ja innostuneita lasten kasvatuksesta ja muusta lastenhoidosta. Mukavaa, että kuulut ja niihin perheisiin. :)
Niinpä niin, mikäs se saa isukit lapsineen leikkipuistoon ja kaupungille,heh!
Minulla on ainakin työkaverina kaksi alle kolmekymppistä kollia ja he kertoilevat että lapsen/lasten kanssa kiva käydä puistossa ja satamassa kun siellä näkee ja pääsee juttusille hyvännäköisten äitien kanssa, helppo aloittaa jutustelu.
No, en minä nyt tiedä onko kaikki samanlaisia.
Hyvää kesää.
Ei siinä juttelussa mitään pahaa ole. Tämä oli tosi kiva viestiketju, positiivinen ja hyvää mieltä tuottava. Oikein ihanaa kesää teille nuoret perheet, isät ja äidit. Nauttikaa lapsistanne niinkauan kun he ovat pieniä!!
Sitä ei usko ennen kun kokee, että äitiys on uskomaton onni ja ilo. Kiva, että se näkyy päälle päinkin. :) Tämä äiti jatkaa matkaansa hymyillen. Ihanaa kesää kaikille!
Joo, kyllä äidit ansaitsee suitsutusta. Ja onhan uuden äidin olemuksessa sellaista kypsyyttä ja loistetta. Hyvää kesää myös isille :)
Mun muksun äiti näytti kesän alkaessa, mitä hänen mielestään "äidin rakkaus" on.
Rupes ryyppäämään, aina kun oli mahdollisuus, "kaipaamaan vapautta", ja osoittaen suuren ja ainoan "äidin rakkautensa" kaikkiin muihin, paitsi lapseensa.
Koko ajan työntämässä lasta minulle ja ties mihin milloinkin, kun menojalkaa vipattaa niin paljon.
Eli äidistä horoksi alle kuukaudessa, ei kehno, ei kehno.
Tosi kurja tilanne teillä. :( Tuolla oli aiemminkin keskustelu siitä, kun äiti terassin jälkeen riehui satamassa lapselleen kaikkien nähden. Kesä ei tee kaikille hyvää. Koeta saada päivänpaistetta lapsestasi niin et liikaa katkeroidu. Onneksi lapsella on teidän tapauksessanne toinen vanhempi sentään vastuuntuntoinen, niin ei ole lapsella ihan kurja kesä. Tsemppiä sinulle! T. Yhen äippä