Kaveri lopetti Warhammer -harrastuksensa jonkin aikaa sitten ja rupesi nolifettämään WoWia, ja hänellä jäi paljon warhammereita varaston perälle. Nyt kun itse kyllästyin WoWiin ajattelin aloittaa warhammer harrastuksen, ja päätin ostaa kaveriltani seuraavaa:
-n.>500 pisteen edestä örkkejä (suurin osa kokoomattomia) läjä miniatyyrien jalustoita
-paksu sääntökirja
-2 neliömetriä pelialustaa
-puolillaan olevia maalipurkkeja 7 kpl ja lähes täyden spray-pohjamaalin, sekä 6 suht hyväkuntoista sivellintä ja noin 50 grammaa ruohoa.
Paljonko näistä kannattaa maksaa ja paljonko ne maksaisivat kaupassa? Entä mitä noiden lisäksi pitää ostaa kaupasta?
-n.>500 pisteen edestä örkkejä (suurin osa kokoomattomia) läjä miniatyyrien jalustoita
-paksu sääntökirja
-2 neliömetriä pelialustaa
-puolillaan olevia maalipurkkeja 7 kpl ja lähes täyden spray-pohjamaalin, sekä 6 suht hyväkuntoista sivellintä ja noin 50 grammaa ruohoa.
Paljonko näistä kannattaa maksaa ja paljonko ne maksaisivat kaupassa? Entä mitä noiden lisäksi pitää ostaa kaupasta?
Vastaukset 6
Vanhimmat
no sun pitäs eka ottaa selvillä mistä tyypeistä se 500 koostuu ja sitten kattoa esim fantasia pelikauppa mikä se nyt olikaan helsingissä nii ne hinnat viimeksi ku ite niitä ostelin oli 25e per rykmentti ja 2,5e per pikku maalipurkki
Ok no 500 ps on ehkä kaupas noin...60e-80e riippuu nyt mitä ostaa sit maali purkit silt kamultas 7klp oikeesti maksaa täynnä kaupas 17,50e sääntä kirja oli 40e maastost en oo varma koska se on oma tekemää spray 10e siveltimet en muista ehkä 5e ja 5e ruohost tai 4e sit sun pitää ostaa pomo ellei sul oo tos 500ps armeijas sitä sit sun pitää ostaa codex se on hyvin tärkee se on oman armeijan army book ja kaupas se maksaa noin 20e siel on sisäl kaikki tiedot orkeist sit siel on kaikki aseet yms. mut kokonais summa koko höskäst sanoisin 150e-190e
Warhammer-lelut on tosi turhia ja lapsellisia. En tajua kuinka aikuiset miehetkin vielä kuluttavat rahaa jotta voisivat leikkiä pikku-ukoilla pelipöydällä... joten pakko sanoa vaan että LOL!!!!!!!!!!
Tollaset ihmiset, jotka ajattelevat noin, ovat tosi lapsellisia, ja niille tulisi sanoa vaan että LOL!!!!!!!!!
Warhammer on miniatyyristrategiapeli. Pelillä ja leikkimisellä on hyvinkin paljon eroja, mm. säännöt. Leikkimisessä ei ole sääntöjä, Warhammerissa on (niinkuin peleissä kuuluukin olla...). Tosi lapsellista on sekoittaa peli ja leikkiminen keskenään vain "koska lelut ja warhammerit muistuttavat toisiaan". Esimerkiksi:
Dissataanko Airsoftia yhtään? Harvemmin, mutta kun ajattelee koko peliä, sekin on "leikkimistä", niin kuin jotkut retardit sanovat Warhammerista. Ei tarvi tulla tänne huutelemaan, jos ei pidä Warhammerista (tai jostakusta joka pelaa Warhammeria...), pitää sitten ihan omana tietonaan jos oikeasti on niin tyhmä että uskoo Warhammerin olevan jotain leikkimistä. Peli se on muiden joukossa.
- Skarsnik, the Lord
veeti oos nyt siellä.... huomastiko että edellinen viesti oli yli 2v vanha......... jeps samaa mieltä kuin skarsnik. kannattaa käyttää sitä sotavasaraa eikä tätä...
En älyy ihmisii jotka tulee haukkuu warhammereita. Kyllä ne tietokoneet, pelit yms vie rahaa myös.